Строки зберігання первинки юрособами-єдинниками: роз’яснення ДПС
До платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать юридичні особи — суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, в яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (пп. 3 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України; ПК).
Юридичні особи — платники єдиного податку третьої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2 та 44.3 ПК.
Облік доходів підприємства здійснюється відповідно вимог П(С)БО 15 «Дохід», а формування витрат — відповідно до П(С)БО 16 «Витрати».
Платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів та інформації, визначених пунктом 44.1 ПК, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладений на контролюючі органи, протягом визначених законодавством термінів, але не менше:
- 2 555 днів — для документів та інформації, необхідних для здійснення податкового контролю відповідно до статей 39 і 39-2, пункту 141.4 ПК (пп. 44.3.1 ПК);
- 1 825 днів — для первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачає законодавство, що складають особи, визначені пунктом 133.1, підпунктом 133.2.2 та пунктом 133.4 ПК, а також юрособами, які обрали спрощену систему оподаткування, за винятком документів, до яких застосовують більш тривалий строк зберігання згідно з підпунктом 44.3.1 ПК (пп. 44.3.2 ПК);
- 1 095 днів — для інших документів, на які не поширюють вимоги підпунктів 44.3.1 та 44.3.2 ПК (пп. 44.3.3 ПК);
- 1 095 днів — для документів, пов’язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладений на контролюючі органи, включаючи дозвільні документи (пп. 44.3.4 ПК).
Строки зберігання документів та інформації, визначені пунктом 44.3 ПК, розраховують з дня подання податкової звітності чи іншої звітності, передбаченої ПК, для складення якої використовують зазначені документи та/або інформацію, а в разі її неподання — з передбаченого ПК граничного строку подання такої звітності, а для документів, пов’язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, — з дня здійснення відповідної господарської операції (для відповідних дозвільних документів — з дня завершення строку їх дії).
У разі ліквідації платника документи, визначені пунктом 44.1 ПК, за період діяльності платника не менш як 1 825 днів (2 555 днів — для документів та інформації, необхідних для здійснення податкового контролю), що передували даті ліквідації платника, у встановленому законодавством порядку передають до архіву.
🔥 Місячна зарплата заброньованих працівників
Строки зберігання документів та інформації продовжують на період зупинення відліку строку давності у випадках, передбачених пунктом 102.3 ПК.
Для цілей оподаткування платники зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачає законодавство (абзац перший п. 44.1 ПК).
Платникам забороняється формувати показники податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, які не підтверджують документи, що визначили абзацом першим п. 44.1 ПК (абзац другий п. 44.1 ПК).
Питання методології бухобліку та фінзвітності регулює Мінфін, затверджує П(С)БО, П(С)БО в держсекторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухобліку та складання фінзвітності (абзац перший ч. 2 ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV). Тому з питання відображення у бухобліку доходів і витрат доцільно звернутись до Мінфіну.
За інформацією ДПС у Дніпропетровській області