Як перевірятимуть митників на доброчесність
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
29 квітня Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Деякі питання проведення перевірки на доброчесність та моніторингу способу життя посадових осіб митних органів».
Це рішення стало черговим важливим кроком на шляху до формування прозорої митниці, спрямованим на зниження корупційних ризиків.
Прийнята постанова, проєкт якої розробив Мінфін, визначає об’єктивний та чіткий механізм проведення перевірки на доброчесність та моніторингу способу життя посадових осіб митних органів.
🔥 Місячна зарплата заброньованих працівників
Постановою, зокрема, затвердили:
1. Порядок проведення перевірки на доброчесність та моніторингу способу життя посадових осіб митних органів.
Згідно з Порядком всі посадові особи митних органів один раз на три роки, а також, негайно, у разі отримання інформації про можливі фактори корупційних правопорушень від органів державної / місцевої влади, у т. ч., від правоохоронних органів, підлягають перевірці на доброчесність.
Перевірка проводиться уповноваженим підрозділом з питань запобігання та виявлення корупції митних органів.
У разі виявлення ознак недоброчесності відповідні матеріали направляють до спеціального уповноваженого органу у сфері протидії корупції для вжиття необхідних заходів у межах компетенції. Інформація, що міститься у зазначених матеріалах, є обов’язковою підставою для відкриття дисциплінарного провадження стосовно посадової особи митного органу;
2. Порядок подання декларації доброчесності посадових осіб митних органів
Порядком передбачили щорічне подання такої декларації до уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції митних органів до 1 квітня поточного року або протягом 10 робочих днів після призначення на посаду. Документ також містить форму декларації.
За інформацією Мінфіну