Поки будівництво не завершили і об'єкт не ввели в експлуатацію — його не оподатковують

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачують як фізичні, так і юридичні особи, включаючи нерезидентів, якщо вони є власниками житлової або нежитлової нерухомості — або її частини (пп. 266.1.1 Податкового кодексу України; ПК).
Базою для оподаткування є загальна площа житлової чи нежитлової нерухомості, незалежно від того, чи це повний об'єкт, чи лише його частина.
Для фізичних осіб податок розраховує податкова служба на основі даних з Державного реєстру прав або документів на право власності. Юридичні особи розраховують податок самостійно, використовуючи документи, що підтверджують право власності.
Право власності на нерухомість виникає тільки після державної реєстрації. Реєстрація — це офіційне підтвердження, хто є власником, і здійснюється через Державний реєстр прав.
Щодо об’єктів які ще будуються, то поки будівництво не завершене і об'єкт не введений в експлуатацію — він не оподатковується, адже ще не вважається нерухомістю згідно з ПК.
За інформацією ДПС у Тернопільській області
Встигніть подати форму податкової декларації з податку на нерухоме майно вчасно. Наші підказки допоможуть не схибити у цій справі. Порядок заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, бланк податкової декларації з податку на нерухоме майно — у консультації
Усе про податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки: хто, коли та скільки платить у 2025 році
Час від часу у фізосіб виникає потреба у продажі квартир, будинків, земельних ділянок, автомобілів та іншого майна. Як оподатковуються такі продажі, чи завжди треба подавати податкову декларацію – відповіді на ці питання та приклади заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у результаті продажу нерухомого та рухомого майна знайдете у консультації
Що таке податок на розкіш в Україні, коли та як його сплачують фізособи? Про це у консультації
Масштабне оновлення Податкового кодексу, яке зачіпає майже всі податки та ще й порядок їхнього стягнення. Резонанс викликають зміни в оподаткуванні продажу нерухомості, податок з доходів селянських господарств, а також зміни в рентній платі щодо залізної руди. Однак ще є зміни в акцизі, єдиному податку, адмініструванні податків. Що ж саме прийнято у законі – у цьому огляді