Хто має право накладати КЕП на акцизні накладні та розрахунки коригування
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних затвердив КМУ постановою від 26.02.2016 № 114 (далі — Порядок № 114).
На складені акцизні накладні / розрахунки коригування накладають спочатку кваліфікований електронний підпис (КЕП) або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису посадової особи платника акцизного податку, який реалізує пальне або спирт етиловий, яка відповідає за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку, або керівника чи уповноваженої особи, а потім КЕП або удосконалена електронна печатка платника акцизного податку (за наявності); п. 7 Порядку № 114.
Платник акцизного податку, що є ФОПом, накладає спочатку КЕП або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису ФОП чи уповноваженої особи, а потім — КЕП або удосконалену електронну печатку платника акцизного податку (за наявності).
У разі складення акцизної накладної у двох примірниках платник акцизного податку, який реалізує пальне або спирт етиловий, накладає КЕП або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до абзаців першого та другого п. 7 Порядку № 114 на перший та другий примірники акцизної накладної. Перший примірник акцизної накладної надсилає для реєстрації до Єдиного реєстру акцизних накладних (далі — ЄРАН). Другий примірник — платнику акцизного податку – отримувачу пального або спирту етилового, який накладає на нього власний КЕП або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, у порядку, передбаченому для платника акцизного податку, який реалізує пальне або спирт етиловий, та після отримання пального або спирту етилового на акцизний склад / акцизний склад пересувний надсилає його для реєстрації до ЄРАН.
При реєстрації розрахунку коригування (РК) платник акцизного податку — отримувач пального або спирту етилового (у випадках, передбачених абз. 4 п. 6 Порядку № 114), платник акцизного податку, який реалізує пальне або спирт етиловий, накладає на складений у двох примірниках РК КЕП або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та надсилає такий РК платнику акцизного податку — отримувачу пального або спирту етилового, який накладає на отримані примірники РК власний КЕП або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, у порядку, передбаченому для платника акцизного податку, який реалізує пальне або спирт етиловий, та надсилає його для реєстрації до ЄРАН.