Неправильно заповнили таблицю 1 додатка 2 до декларації з ПДВ: чи загрожують штрафи

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили, чи настає відповідальність у разі невірного визначення показників при заповненні граф 4 та 5 таблиці 1 додатка 2 до податкової декларації з ПДВ?

Неправильно заповнили таблицю 1 додатка 2 до декларації з ПДВ: чи загрожують штрафи

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затвердив Мінфін наказом від 28.01.2016 № 21 (далі — Порядок № 21).

Додатки додають до декларацій за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках (п. 11 розд. ІІІ Порядку № 21).

При заповненні рядків 19, 20.1, 20.2 та 21 декларації обов’язковим є подання до неї Додатка 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» (далідодаток 2).

Додаток 2 містить 4 таблиці. У таблиці 1 додатка 2 розшифровують всю суму від’ємного значення, що задекларували у рядку 19 декларації, у тому числі залишки сум від’ємного значення, що виникли у попередніх звітних (податкових) періодах.

ПДВ: від азів до майстерності

При цьому:

  • у графі 4 вказують індивідуальний податковий номер або умовний індивідуальний податковий номер постачальника залежно від причини формування від’ємного значення;
  • у графі 5 вказують період складання податкової накладної, розрахунку коригування кількісних і вартісних показників, іншого документа.

Платник при заповненні таблиці 1 додатка 2 до декларації має право самостійно визначати постачальників, за рахунок яких виникла сума від’ємного значення, та періоди виникнення таких сум.

Неправильне зазначення у графах 4 та 5 таблиці 1 додатка 2 індивідуального податкового номера або умовного індивідуального податкового номера постачальника та періоду складання податкової накладної свідчить про формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених документами податкового та бухгалтерського обліку і відповідно неправомірного декларування від’ємного значення податку.

Контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки (п. 75.1 Податкового кодексу України; ПК).

За вчинення діянь, що зумовили визначення податковим органом суми податкового зобов’язання та/або іншого зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми ПДВ на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.6 ПК, платнику загрожує штрафу в розмірі 10% суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування (п. 123.1 ПК).

Діяння, передбачені пунктом 123.1 ПК, вчинені умисно, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25% від суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування (п. 123.2 ПК).

Діяння, передбачені пунктом 123.2 ПК, вчинені повторно протягом 1 095 календарних днів, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50% суми визначеного податкового зобов’язання та/або іншого зобов’язання, контроль за сплатою якого покладений на контролюючі органи, завищеної суми бюджетного відшкодування (п. 123.3 ПК).

ЗІР, категорія 101.24


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
191955

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
4469

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
10153

Календар бухгалтера 2025: травень

Цьогоріч травень також не святковий — через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу — все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2025, а сплатити податки — податковий календар на травень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2025
33762

Реєстраційна заява платника ПДВ

У статті усе про реєстраційну заяву платника ПДВ: бланк реєстраційної заяви платника ПДВ, зразок реєстраційної заяви платника ПДВ, алгоритм заповнення заяви
74181

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді