Неправильно заповнили таблицю 1 додатка 2 до декларації з ПДВ: чи загрожують штрафи
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затвердив Мінфін наказом від 28.01.2016 № 21 (далі — Порядок № 21).
Додатки додають до декларацій за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках (п. 11 розд. ІІІ Порядку № 21).
При заповненні рядків 19, 20.1, 20.2 та 21 декларації обов’язковим є подання до неї Додатка 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» (далі — додаток 2).
Додаток 2 містить 4 таблиці. У таблиці 1 додатка 2 розшифровують всю суму від’ємного значення, що задекларували у рядку 19 декларації, у тому числі залишки сум від’ємного значення, що виникли у попередніх звітних (податкових) періодах.
При цьому:
- у графі 4 вказують індивідуальний податковий номер або умовний індивідуальний податковий номер постачальника залежно від причини формування від’ємного значення;
- у графі 5 вказують період складання податкової накладної, розрахунку коригування кількісних і вартісних показників, іншого документа.
Платник при заповненні таблиці 1 додатка 2 до декларації має право самостійно визначати постачальників, за рахунок яких виникла сума від’ємного значення, та періоди виникнення таких сум.
Неправильне зазначення у графах 4 та 5 таблиці 1 додатка 2 індивідуального податкового номера або умовного індивідуального податкового номера постачальника та періоду складання податкової накладної свідчить про формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених документами податкового та бухгалтерського обліку і відповідно неправомірного декларування від’ємного значення податку.
Контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки (п. 75.1 Податкового кодексу України; ПК).
За вчинення діянь, що зумовили визначення податковим органом суми податкового зобов’язання та/або іншого зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми ПДВ на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.6 ПК, платнику загрожує штрафу в розмірі 10% суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування (п. 123.1 ПК).
Допоможемо відкоригувати ПДВ-звітність, якщо загубили ПДВ-зобов’язання, не зазначили в Декларації постачання, звільнені від ПДВ, та не задекларували надходження товарів без ПДВ
Діяння, передбачені пунктом 123.1 ПК, вчинені умисно, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25% від суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування (п. 123.2 ПК).
Діяння, передбачені пунктом 123.2 ПК, вчинені повторно протягом 1 095 календарних днів, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50% суми визначеного податкового зобов’язання та/або іншого зобов’язання, контроль за сплатою якого покладений на контролюючі органи, завищеної суми бюджетного відшкодування (п. 123.3 ПК).