Новий керівник чи бухгалтер? Подайте форму 1-ОПП

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Податківці пояснили, коли та як подавати форму № 1-ОПП

Новий керівник чи бухгалтер? Подайте форму 1-ОПП

Юридичні особи та їх відокремлені підрозділи зобов’язані повідомляти податкову про зміни у своїх облікових даних. Це стосується, зокрема, зміни керівника або особи, відповідальної за ведення бухгалтерського чи податкового обліку.

Такі зміни регулює пункт 66.1 статті 66 Податкового кодексу України та розділ IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588.

Якщо змінюється головний бухгалтер або інша відповідальна особа, потрібно протягом 10 календарних днів подати Заяву за формою № 1-ОПП з відповідною позначкою, наприклад:

  • «Зміна відповідальних осіб: керівника»;
  • «Зміна відповідальних осіб: особи, відповідальної за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку».

Заяву можна подати в електронному вигляді через електронні сервіси з використанням кваліфікованого електронного підпису.

У випадках, коли зміни стосуються керівника, і таку інформацію оновлюють в Єдиному державному реєстрі (ЄДР), податкова отримує ці дані автоматично. На підставі цього податкова служба оновлює відповідні дані в Єдиному банку даних юридичних осіб. Однак, якщо попередній керівник залишається бухгалтером, це потрібно додатково вказати у поданій заяві № 1-ОПП.

Також інформація про відповідальних осіб може оновитись автоматично, якщо юридична особа подала реєстраційну заяву платника ПДВ і її прийняли. У такому випадку подавати додаткову заяву № 1-ОПП не потрібно.

Тож запам’ятайте основні правила:

Зміни щодо керівника оновлюються автоматично на підставі даних з ЄДР.

Зміни щодо бухгалтера або іншої відповідальної особи — вимагають подання заяви № 1-ОПП або можуть бути враховані через ПДВ-заяву.

Строк подання — 10 днів з моменту зміни.

Подати Заяву № 1-ОПП можна в електронному вигляді.

Це дозволяє підтримувати облікові дані в актуальному стані та уникнути порушень облікової дисципліни перед податковими органами.

За інформацією ДПС у Тернопільській області

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 5 листопада 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8780

Довідка про доходи: як видати працівнику

Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
280616

Господарський кодекс: скасування, вплив на бізнес і перспективи

У консультації роз’яснимо, за які новації у видах юросіб, управлінні об’єктами державної та комунальної власності проголосували депутати. Верховна Рада скасувала Господарський кодекс і внесла зміни до низки інших нормативних актів. Проаналізуємо, як це вплине на бізнес
47

Облікова ставка НБУ 2025

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 25.07.2025 розмір облікової ставки НБУ залишився на рівні 15,5% річних
70708

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді