Работник хочет сразу отгулять весь неиспользованный отпуск: есть ли ограничения

RU UA

Виробничий календар — 2020 для п’ятиденки

Если работник по каким-либо причинам не воспользовался своим правом на ежегодный отпуск за несколько предыдущих лет, он может использовать его, а в случае увольнения — получить денежную компенсацию.

Закон Украины «Об отпусках» от 15.11.1996 № 504/96-ВР ограничивает продолжительность ежегодных основного и дополнительных отпусков 59 (для отдельных работ — 69) календарными днями. Однако, если предоставляете неиспользованный ежегодный отпуск за прошлый период, указанное ограничение не действует. Поэтому работник может уйти в отпуск сразу хоть на 80, 100 или более к. дн.

Иное дело, что это не всегда возможно. Конкретные сроки предоставления такого отпуска работник должен согласовать с работодателем.

Письмо Минсоцполитики от 08.07.2019 № 793/0/ 204-19


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відобразити простій і відпустку за свій рахунок у Податковому розрахунку з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Відпустка за свій рахунок та простій стали поширеними явищами. Як рахувати ЄСВ у такі місяці та скласти Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ — покажемо на зразках і прикладах у консультації
67505

Резерв премій за підсумками року: створюємо та коригуємо

Підприємство нараховує резерв на виплату винагороди за підсумками року. У вересні керівництво помітило, що планові показники не виконало, тому вирішило не виплачувати працівникам премію за результатами поточного року. Чи можна відкоригувати резерв посеред року? Якщо так, то як це задокументувати?
7707

Як розрахувати середню зарплату для відпускних

В основі розрахунку відпускних — середня заробітна плата. Її розраховуйте за Порядком № 100. Воєнний стан змусив законодавців вкотре внести зміни до правил розрахунку середньої зарплати. Тож розглянемо, як розрахувати середню зарплату для відпускних з урахуванням усіх особливостей воєнного часу
189387

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді