Як сплачувати податкові зобов'язання та повернення надмірних коштів платникам акцизного податку

296

Запитання

Як платники, що реалізують пальне, сплачують суми податкового зобов’язання, визначені в декларації з акцизного податку, та чи можливо повернути не використані раніше кошти, сплачені на електронний рахунок?

Відповідь

Платники, які реалізують пальне, зобов’язані сплачувати податкове зобов’язання, визначене в декларації з акцизного податку, у відповідні бюджети в строки, визначені ПК. Це робиться з урахуванням сум податку, що перераховані платником на його електронні рахунки протягом звітного періоду, за який подана декларація з акцизного податку.

У випадку помилкового або надмірного зарахування коштів до бюджету, ці кошти повертаються платнику відповідно до вимог ПК.

Електронний рахунок платника акцизного податку відкривається Державною казначейською службою України безоплатно і без укладення договору. Кошти, зараховані на електронний рахунок, перераховуються на бюджетний рахунок для сплати акцизного податку.

У системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, кошти, що зараховані на електронний рахунок, автоматично перераховуються на бюджетний рахунок.

У разі потреби у поповненні обсягу залишків пального, платник акцизного податку може зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального.

Кошти, помилково або надмірно сплачені на електронний рахунок, підлягають поверненню платнику акцизного податку шляхом перерахування на його рахунок у банку або небанківському надавачу платіжних послуг.  Відповідно до пункту 27 Порядку № 408 помилково та/або надміру зараховані до бюджету кошти повертаються платнику акцизного податку в порядку, визначеному у статті 43 ПК.

ЗІР, категорія 114.11.04 


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2088

Ставки акцизного податку на пальне, акцизний склад, проміжні продукти: вересневі зміни

Тримайте інформацію про ставки акцизного податку на пальне, що діють із 1 вересня, та новий критерій, коли не виникає акцизний склад. Про всі нововведення за Законом № 3878 читайте в огляді експерта
581

Акцизний податок 2024

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану – у цьому огляді
93689

Підакцизні товари в Україні 2024

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2024 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
56888