Анулювали ліцензію — з якого періоду заборонено продавати алкоголь

160
Автор
експерт з податкового обліку Експертус Головбух

Запитання

Підприємство займається роздрібною торгівлею алкоголем та має відповідну ліцензію. Вчасно не подали заяву про внесення змін до ліцензії. В зв’язку з цим виникло запитання: якщо ДПС анулює ліцензію, з якого періоду не можна продавати алкоголь? Чи будуть штрафи за продаж алкоголю у період до анулювання ліцензії?

Відповідь

Перелік підстав, за яких анулюють ліцензію, наведений у статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-BP (далі — Закон № 482).

Порушення строків звернення до органу ліцензування для зміни відомостей, зазначених у ліцензії, виданій суб’єкту господарювання, є підставою її анулювати.

Ліцензію анулюють і вважають недійсною з моменту, коли суб’єкт господарювання отримав розпорядження про її анулювання в електронній формі (ЗІР, категорія 113.03).

Щоб анулювати ліцензію, податківці мають встановити факт порушення, що передбачає її анулювання. Факт порушення контролери можуть встановити під час перевірки.

Анулювати ліцензію заднім числом неможливо. Тому якщо провадили діяльність і вчинили одне з порушень, зазначених у статті 15 Закону № 481 стосовно анулювання ліцензії, підприємство оштрафують лише в тому разі, якщо після анулювання ліцензії продаватимете алкоголь.

Якщо ліцензію анулюють, це означає, що продавати алкогольні напої не маєте права. Проте можете зберігати, аж поки не отримаєте нову ліцензію або повернете їх постачальникові. Адже для зберігання таких підакцизних товарів ліцензія не потрібна.

Хочете отримати відповідь на своє запитання?

Ласкаво просимо до онлайн-помічника Системи «Експертус Головбух».

У нас працює безлімітна експертна підтримка користувачів VIP-версії Системи!

Чекаємо на Вас!


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка за формою № 34-ОПП

Актуальний бланк форми № 34-ОПП, а також пояснення кому і коли її подавати — в консультації
8789

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжено до 9 листопада 2024 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
6835

Декларація збору за місця для паркування транспортних засобів: зразок

Хто сплачує збір за місця для паркування транспортних засобів, як розрахувати збір за місця для паркування транспортних засобів та його розмір, терміни декларування та сплати збору, розрахунок суми податкової пільги зі збору за місця для паркування, порядок заповнення декларації збору за місця для паркування зі зразками заповнення – у консультації
740