Анулювали ліцензію — з якого періоду заборонено продавати алкоголь

62
Автор
експерт з податкового обліку Експертус Головбух

Запитання

Підприємство займається роздрібною торгівлею алкоголем та має відповідну ліцензію. Вчасно не подали заяву про внесення змін до ліцензії. В зв’язку з цим виникло запитання: якщо ДПС анулює ліцензію, з якого періоду не можна продавати алкоголь? Чи будуть штрафи за продаж алкоголю у період до анулювання ліцензії?

Відповідь

Перелік підстав, за яких анулюють ліцензію, наведений у статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-BP (далі — Закон № 482).

Порушення строків звернення до органу ліцензування для зміни відомостей, зазначених у ліцензії, виданій суб’єкту господарювання, є підставою її анулювати.

Ліцензію анулюють і вважають недійсною з моменту, коли суб’єкт господарювання отримав розпорядження про її анулювання в електронній формі (ЗІР, категорія 113.03).

Щоб анулювати ліцензію, податківці мають встановити факт порушення, що передбачає її анулювання. Факт порушення контролери можуть встановити під час перевірки.

Анулювати ліцензію заднім числом неможливо. Тому якщо провадили діяльність і вчинили одне з порушень, зазначених у статті 15 Закону № 481 стосовно анулювання ліцензії, підприємство оштрафують лише в тому разі, якщо після анулювання ліцензії продаватимете алкоголь.

Якщо ліцензію анулюють, це означає, що продавати алкогольні напої не маєте права. Проте можете зберігати, аж поки не отримаєте нову ліцензію або повернете їх постачальникові. Адже для зберігання таких підакцизних товарів ліцензія не потрібна.

Хочете отримати відповідь на своє запитання?

Ласкаво просимо до онлайн-помічника Системи «Експертус Головбух».

У нас працює безлімітна експертна підтримка користувачів VIP-версії Системи!

Чекаємо на Вас!

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бухгалтерський облік торгової марки 2024

Торгові марки, бренди у компаніях світового ринку можуть мати значну вартість у бухгалтерському балансі. За якими правилами обліковувати торговельну марку, чи завжди це нематеріальний актив, коли виникає роялті з торговельної марки та правила оподаткування торговельних марок – про все це у консультації
21124

Семінари для бухгалтерів у 2024 році

Бухгалтерські семінари та вебінари ― це можливість для бухгалтера швидко опанувати новації законодавства, дізнатися рішення для специфічних робочих ситуації, а також обмінятися досвідом в бухгалтерській спільноті. Які семінари для бухгалтерів невдовзі відбудуться ― в огляді
16800

Електронний документообіг замість паперового

Електронні накладні, електронні договори, електронні акти – все це можна поєднати електронною системою документообігу з використанням електронного підпису. Розбираємо, яких правил електронного документообігу слід дотримуватися
31073

Строковий трудовий договір: оплата праці

Трудовий договір може бути як безстроковим, так і укладеним на певний строк. Наприклад, коли працевлаштовують тимчасових і сезонних працівників, або беруть працівника на «декретне» місце. Які особливості оплати праці таких працівників, на що слід звернути увагу бухгалтеру – у консультації
11522