ФОП займається міжнародними перевезеннями: як у формі № 20-ОПП зазначити місцезнаходження об’єкта оподаткування

77
Автор
керівник експертної групи Експертус Головбух

Запитання

ФОП надає послуги міжнародних пасажирських перевезень. Автобуси практично щодня у рейсі. Що зазначити у формі № 20-ОПП у графі «Місцезнаходження об’єкта оподаткування»?

Відповідь

У графі 8 «Місцезнаходження об’єкта оподаткування» Повідомлення за формою № 20-ОПП податківці хочуть бачити адресу місця реєстрації транспортного засобу (ЗІР, категорія 116.11).

Транспортні засоби — це рухоме майно, що підлягає держреєстрації. Тому в реєстраційних документах буде зазначене місце реєстрації автобуса (п. 6 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою КМУ від 07.09.1998 № 1388; далі — Порядок № 1388).

Для фізособи місцем реєстрації є місце проживання (п. 24 Порядку № 1388). Воно й буде місцем реєстрації транспортного засобу, тож зазначте його у графі 8 форми № 20-ОПП.

Нагадаємо, транспортний засіб, що його фізособа використовує у межах своєї підприємницької діяльності як ФОП, усе одно реєструють на на фізособу (п. 6 Порядку № 1388). Тому як місцезнаходження своїх транспортних засобів ФОПа зазначає фактичне місце свого проживання. За цією адресою йому реєструють транспортний засіб.

Якщо експлуатуєте не лише власні, а й орендовані автобуси, їх місцезнаходження залежатиме від того, чи отримав орендар тимчасовий реєстраційний талон. Якщо так — у формі № 20-ОПП зазначте місцезнаходження, записане в талоні. Якщо ні — місце реєстрації підприємства або місце проживання фізособи-орендодавця.

 

Отримайте відповідь на своє запитання через онлайн-помічник системи «Експертус Головбух».

Оформте передплату й отримайте безлімітну експертну підтримку користувачів VIP-версії системи.


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Неможливість виконувати податкові обов’язки – як підтвердити

Як підвередити неможливість виконувати свої податкові обов’язки під час війни, аби не було штрафів за невчасне декларування та несплату податків? Від Мінфіну вже вийшов відповідний Порядок. У статті розглянемо, які підстави він надає; які заяви, повідомлення та підтверджуючі документи для цього потрібні; коли та як їх подавати
17667

«Клуб білого бізнесу»: що варто знати

Президент України підписав Закон про «клуб білого бізнесу». Ще чекаємо на офіційне опублікування документа. Проте вже тепер ви маєте змогу оцінити, чи приймуть вас до клубу білого бізнесу і на які привілеї зможете розраховувати
152

Коли виникає податкова застава та як її позбутися

Несплата, прострочення податкових платежів. Що далі? Звичайно, це вже та ситуація, яку краще не допускати. Однак у господарському житті все можливо, як свідомо, так і через необачність. А далі – податкова застава, з першого ж дня податкового боргу. Що це значить? Які обмеження на операції з майном підприємства виникають та як позбутися податкової застави? Відповіді на питання – у цьому огляді
14971

Як дізнатися про податковий борг

Платникам податків відомо, що несплата податків у встановлені строки спричиняє податковий борг. Найважливіша інформація про податковий борг ― у консультації
38537