Як облікувати витрати на послуги митного брокера

171
Автор
керівник експертної групи Експертус Головбух

Запитання

Підприємство імпортує сировину. Щоб оформити митну декларацію, користуємось послугами митного брокера. Як в бухобліку показати витрати на оплату таких послуг?

Відповідь

Порядок обліку залежатиме від професійного судження бухгалтера про те, наскільки безпосереднім є зв’язок між імпортованими запасами та послугами митного брокера. Адже законотворець давно вилучив із НП(С)БО 9 «Запаси» пряму норму про визнання таких витрат у складі первісної вартості запасів. Тож оберіть один із варіантів.

Варіант 1 — Збільште первісну вартість імпортованої сировини

У листі від 29.11.2013 № 31-08410-07-27/34996 Мінфін зазначив: облік брокерських послуг прямо залежить від того, чи можна їх віднести до конкретної партії товарів, яку ввозите. Тобто якщо брокер отримує винагороду за кожну партію/групу імпортованого товару, її можна класифікувати як інші витрати, безпосередньо пов’язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони будуть придатні для використання із запланованою метою (п. 9 НП(С)БО 9). За такого варіанта вартість послуг збільшить первісну вартість імпортованої сировини: Д-т 201 «Сировина й матеріали» — К-т 685 «Розрахунки з іншими кредиторами».

Винагороду брокерові, яку не можна віднести до конкретної партії/групи запасів, включіть до адмінвитрат: Д-т 92 «Адміністративні витрати» — К-т 685. Наприклад, у ситуації, коли брокер отримує винагороду помісячно, а не за оформлення конкретної партії.

Варіант 2 — Включіть до адмінвитрат

Це означає, що за будь-якого варіанта співпраці витрати на брокерське обслуговування не пов’язані з придбанням запасів. Аргументи знаходимо в пункті 18 НП(С)БО 16 «Витрати», в якому визначено, що винагороду за професійні послуги слід включати до адмінвитрат. Такими сміливо можемо вважати і послуги митного брокера.

Обидва підходи мають право на життя. Завдання бухгалтера — обрати свій і закріпити в обліковій політиці, аби не шукати щоразу аргументів на свою користь перед контролерами.

Отримайте відповідь на своє запитання через онлайн-помічник системи «Експертус Головбух».

Оформте передплату й отримайте безлімітну експертну підтримку користувачів VIP-версії системи!


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38173

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80341

Митна декларація: заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовується в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
134256

Звільнення від мита і ПДВ товарів для енергоінфраструктури та розмінування

Верховна Рада скасувала ввізне мито і ПДВ на енергетичне обладнання. Підприємства-виробники також матимуть змогу з пільгами імпортувати складові для виробництва машин для механізованого розмінування. Тримайте детальний огляд змін до Податкового та Митного кодексів через ці новації
406

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код УКТ ЗЕД
47738