Як облікувати витрати на послуги митного брокера

71
Автор
керівник експертної групи Експертус Головбух

Запитання

Підприємство імпортує сировину. Щоб оформити митну декларацію, користуємось послугами митного брокера. Як в бухобліку показати витрати на оплату таких послуг?

Відповідь

Порядок обліку залежатиме від професійного судження бухгалтера про те, наскільки безпосереднім є зв’язок між імпортованими запасами та послугами митного брокера. Адже законотворець давно вилучив із НП(С)БО 9 «Запаси» пряму норму про визнання таких витрат у складі первісної вартості запасів. Тож оберіть один із варіантів.

Варіант 1 — Збільште первісну вартість імпортованої сировини

У листі від 29.11.2013 № 31-08410-07-27/34996 Мінфін зазначив: облік брокерських послуг прямо залежить від того, чи можна їх віднести до конкретної партії товарів, яку ввозите. Тобто якщо брокер отримує винагороду за кожну партію/групу імпортованого товару, її можна класифікувати як інші витрати, безпосередньо пов’язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони будуть придатні для використання із запланованою метою (п. 9 НП(С)БО 9). За такого варіанта вартість послуг збільшить первісну вартість імпортованої сировини: Д-т 201 «Сировина й матеріали» — К-т 685 «Розрахунки з іншими кредиторами».

Винагороду брокерові, яку не можна віднести до конкретної партії/групи запасів, включіть до адмінвитрат: Д-т 92 «Адміністративні витрати» — К-т 685. Наприклад, у ситуації, коли брокер отримує винагороду помісячно, а не за оформлення конкретної партії.

Варіант 2 — Включіть до адмінвитрат

Це означає, що за будь-якого варіанта співпраці витрати на брокерське обслуговування не пов’язані з придбанням запасів. Аргументи знаходимо в пункті 18 НП(С)БО 16 «Витрати», в якому визначено, що винагороду за професійні послуги слід включати до адмінвитрат. Такими сміливо можемо вважати і послуги митного брокера.

Обидва підходи мають право на життя. Завдання бухгалтера — обрати свій і закріпити в обліковій політиці, аби не шукати щоразу аргументів на свою користь перед контролерами.

Отримайте відповідь на своє запитання через онлайн-помічник системи «Експертус Головбух».

Оформте передплату й отримайте безлімітну експертну підтримку користувачів VIP-версії системи!


Бухгалтерський вебінар

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Митна декларація: заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовується в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
130231

Звільнення від мита і ПДВ товарів для енергоінфраструктури та розмінування

Верховна Рада скасувала ввізне мито і ПДВ на енергетичне обладнання. Підприємства-виробники також матимуть змогу з пільгами імпортувати складові для виробництва машин для механізованого розмінування. Тримайте детальний огляд змін до Податкового та Митного кодексів через ці новації
277

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код УКТ ЗЕД
47294

Вексельні операції

Розрахунки за допомогою векселів є однією з форм безготівкових розрахунків із погашення боргів за отримані товари. У консультації розглянемо особливості вексельних розрахунків і платежів по векселям, придбання-продаж векселів, а також відображення таких операцій у бухгалтерському обліку
23272

Імпорт товарів: бухгалтерський облік

Імпорт товарів в Україні має свої особливості в бухгалтерському обліку. Додаються облік міжнародних розрахунків, облік митних платежів, облік курсових різниць. Основні правила бухгалтерського обліку таких операцій та приклади проводок при імпорті товарів – у консультації
123614