Особливості заповнення таблиці 1 додатку 2 до декларації з ПДВ

57

Запитання

Як заповнити рядок «Сума від’ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 розділу V Податкового кодексу України на момент подання податкової декларації, за вирахуванням суми, зарахованої у зменшення суми податкового боргу з податку на додану вартість (рядок 20 ‒ рядок 20.1 декларації звітного (податкового) періоду)» таблиці 1 додатку 2 до податкової декларації з ПДВ?

Відповідь

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затвердив Мінфін наказом 28.01.2016 № 21; далі — Порядок.

Якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов’язань (рядок 9 декларації) і податкового кредиту (рядок 17 декларації) отримали від’ємне значення, то заповнюйте рядок 19 декларації. При заповненні рядка 19 декларації обов’язково подайте додаток 2 до декларації (п. 5 розд. V Порядку).

З рядка 19 декларації визначайте суму перевищення від’ємного значення над сумою, обчисленою відповідно до пункту 200-1.3 Податкового кодексу України (ПК) на момент подання декларації. Визначену суму вказуйте у рядку 19.1 декларації та зараховуйте до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 декларації).

Суму від’ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 ПК на момент подання декларації (рядок 19 – рядок 19.1), зазначайте у рядку 20 декларації та:

  • зараховуйте у зменшення суми податкового боргу, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПК) (відображайте у рядку 20.1 декларації);
  • або підлягає бюджетному відшкодуванню (відображайте у рядку 20.2 декларації):
    • на рахунок платника у банку / небанківському надавачу платіжних послуг (відображайте у рядку 20.2.1 декларації)

та/або

    • у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Держбюджету (відображайте у рядку 20.2.2 декларації).

Розрахунок суми бюджетного відшкодування здійснюйте в межах суми, обчисленої відповідно до пункту 200-1.3 ПК на момент подання податкової декларації, за вирахуванням від’ємного значення поточного звітного (податкового) періоду, зарахованого у зменшення суми податкового боргу з ПДВ.

Отже, рядок «Cума від’ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 ПК на момент подання податкової декларації, за вирахуванням суми, зарахованої у зменшення суми податкового боргу з податку на додану вартість (рядок 20 ‒ рядок 20.1 декларації звітного (податкового) періоду)» таблиці 1 додатка 2 до декларації підлягає обов’язковому заповненню у разі декларування:

  • суми від’ємного значення, що підлягає бюджетному відшкодуванню (рядок 20.2 декларації);
  • суми від’ємного значення, що зараховуєте до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 декларації), та розраховуєте, як значення різниці між сумою рядка 20 і рядка 20.1 декларації звітного (податкового) періоду.

Залишок від’ємного значення після вирахування суми податкового боргу та суми бюджетного відшкодування (рядок 20 – рядок 20.1 – рядок 20.2) відображайте у рядку 20.3 декларації. Сума від’ємного значення, що зараховуєте до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3), відображайте у рядку 21 декларації та переносьте до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду.

За інформацією ДПС


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ПДВ 2025

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
605

Критерії блокування податкових накладних: останні зміни

Оновлена система моніторингу податкових накладних попри воєнний стан працює, результатом чого можливе блокування податкової накладної чи розрахунку коригування. Сьогодні в консультації про те, як відбувається блокування накладних з урахуванням останніх змін
131026

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
239263

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
81639