Як правильно заповнити поле «Сума від’ємного значення» таблиці 1 додатка 2 до декларації з ПДВ

1153

Запитання

У яких випадках потрібно заповнювати поле «Cума від’ємного значення» таблиці 1 додатка 2 до податкової декларації з ПДВ?

Відповідь

Форму та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затвердив Мінфін наказом від 28.01.2016 № 21 (далі — Порядок № 21).

У складі податкової декларації з податку на додану вартість подають передбачені Порядком № 21 додатки. Їх додають до декларації за наявності подій, які слід відобразити у таких додатках (п. 9, 11 розділу ІІІ Порядку № 21).

Якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов’язань (рядок 9 декларації) і податкового кредиту (рядок 17 декларації) отримали від’ємне значення, то заповнюєте рядок 19 декларації.

При заповненні рядків 19, 20.1, 20.2 та 21 декларації обов’язково подаєте до неї додаток 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» (далі – додаток 2 (Д2)) (пп. 2, 4 та 5 п. 5 розд. V Порядку № 21).

З рядка 19 декларації визначається сума перевищення від’ємного значення над сумою, обчисленою відповідно до пункту 200 прим. 1.3 статті 200 прим. 1 розділу V ПКУ на момент подання декларації. Визначена сума вказується у рядку 19.1 декларації та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 декларації).

Сума відʼємного значення, що не перевищує суми, обчисленої відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 розділу V ПК на момент подання декларації (рядок 19 ‒ рядок 19.1), зазначайте у рядку 20 декларації та:

  • зараховуйте у зменшення суми податкового боргу, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПК) (відображайте у рядку 20.1 декларації);
  • або подайте до бюджетного відшкодування (відображайте у рядку 20.2 декларації): на рахунок платника у банку / небанківському надавачу платіжних послуг (рядок 20.2.1 декларації) та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачують до державного бюджету (рядок 20.2.2 декларації).

Розрахунок суми бюджетного відшкодування здійснюйте в межах суми, обчисленої відповідно до пункту 200-1.3 ПК на момент подання податкової декларації, за вирахуванням від’ємного значення поточного звітного (податкового) періоду, зарахованого у зменшення суми податкового боргу з ПДВ.

Отже, рядок «Cума від’ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації, за вирахуванням суми, зарахованої у зменшення суми податкового боргу з податку на додану вартість (рядок 20 ‒ рядок 20.1 декларації звітного (податкового) періоду)» таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації підлягає обов’язковому заповненню у разі декларування:

  • суми відʼємного значення, що підлягає бюджетному відшкодуванню (рядок 20.2 декларації);
  • суми відʼємного значення, що зараховуєте до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 декларації), та розраховуєте, як значення різниці між сумою рядка 20 і рядка 20.1 декларації звітного (податкового) періоду.

Залишок відʼємного значення після вирахування суми податкового боргу та суми бюджетного відшкодування (рядок 20 ‒ рядок 20.1 ‒ рядок 20.2) відображайте у рядку 20.3 декларації. Суму відʼємного значення, що зараховуєте до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3), відображайте у рядку 21 декларації та переносьте до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду.

За інформацією ДПС у Запорізькій області

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721550

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26904

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198076

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5527

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
13872