Як правильно заповнити поле «Сума від’ємного значення» таблиці 1 додатка 2 до декларації з ПДВ

640

Запитання

У яких випадках потрібно заповнювати поле «Cума від’ємного значення» таблиці 1 додатка 2 до податкової декларації з ПДВ?

Відповідь

Форму та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затвердив Мінфін наказом від 28.01.2016 № 21 (далі — Порядок № 21).

У складі податкової декларації з податку на додану вартість подають передбачені Порядком № 21 додатки. Їх додають до декларації за наявності подій, які слід відобразити у таких додатках (п. 9, 11 розділу ІІІ Порядку № 21).

Якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов’язань (рядок 9 декларації) і податкового кредиту (рядок 17 декларації) отримали від’ємне значення, то заповнюєте рядок 19 декларації.

При заповненні рядків 19, 20.1, 20.2 та 21 декларації обов’язково подаєте до неї додаток 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» (далі – додаток 2 (Д2)) (пп. 2, 4 та 5 п. 5 розд. V Порядку № 21).

З рядка 19 декларації визначається сума перевищення від’ємного значення над сумою, обчисленою відповідно до пункту 200 прим. 1.3 статті 200 прим. 1 розділу V ПКУ на момент подання декларації. Визначена сума вказується у рядку 19.1 декларації та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 декларації).

Сума відʼємного значення, що не перевищує суми, обчисленої відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 розділу V ПК на момент подання декларації (рядок 19 ‒ рядок 19.1), зазначайте у рядку 20 декларації та:

  • зараховуйте у зменшення суми податкового боргу, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПК) (відображайте у рядку 20.1 декларації);
  • або подайте до бюджетного відшкодування (відображайте у рядку 20.2 декларації): на рахунок платника у банку / небанківському надавачу платіжних послуг (рядок 20.2.1 декларації) та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачують до державного бюджету (рядок 20.2.2 декларації).

Розрахунок суми бюджетного відшкодування здійснюйте в межах суми, обчисленої відповідно до пункту 200-1.3 ПК на момент подання податкової декларації, за вирахуванням від’ємного значення поточного звітного (податкового) періоду, зарахованого у зменшення суми податкового боргу з ПДВ.

Отже, рядок «Cума від’ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації, за вирахуванням суми, зарахованої у зменшення суми податкового боргу з податку на додану вартість (рядок 20 ‒ рядок 20.1 декларації звітного (податкового) періоду)» таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації підлягає обов’язковому заповненню у разі декларування:

  • суми відʼємного значення, що підлягає бюджетному відшкодуванню (рядок 20.2 декларації);
  • суми відʼємного значення, що зараховуєте до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 декларації), та розраховуєте, як значення різниці між сумою рядка 20 і рядка 20.1 декларації звітного (податкового) періоду.

Залишок відʼємного значення після вирахування суми податкового боргу та суми бюджетного відшкодування (рядок 20 ‒ рядок 20.1 ‒ рядок 20.2) відображайте у рядку 20.3 декларації. Суму відʼємного значення, що зараховуєте до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3), відображайте у рядку 21 декларації та переносьте до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21552

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
289721

Податкова накладна 2025: актуальна форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
367749