Юрособа-єдинник змінила місце провадження діяльності та не повідомила податківців: чи загрожує штраф?

312

Запитання

Чи передбачена відповідальність до юрособи — платника ЄП третьої групи за неподання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування при зміні місця провадження господарської діяльності?

Відповідь

До заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (далі — заява) включають відомості про зміну місця провадження господарської діяльності (пп. 3 пп. 298.3.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).

При зміні, зокрема, місця провадження господарської діяльності заяву подають платники єдиного податку третьої групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни (абз. 1 п. 298.6 ПК).

Заяву затвердив Мінфін наказом від 16.07.2019 № 308.

Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПК за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п. 300.1 ПК).

ПК не передбачає відповідальності за неподання юридичною особою — платником єдиного податку третьої групи заяви у разі зміни місця провадження господарської діяльності.

Якщо під час проведення перевірок контролюючий орган виявить порушення платником єдиного податку, зокрема, третьої групи вимог, встановлених главою 1 розділу XIV «Спеціальні податкові режими» ПК, анулюють реєстрацію платника єдиного податку третьої групи за рішенням такого органу. Таке рішення приймають на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допустили порушення. У такому випадку госпсуб’єкт має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом (абз. 1 п. 299.11 ПК).

За інформацією ДПС у Тернопільській області

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79181

Ліцензування підприємства: правила, відповідальність, бухгалтерський облік

Хочете почати торгівлю алкоголем чи стати туроператором, відкрити стоматкабінет? А може є потреба зберігати на території підприємства пальне? Ну що ж, вам доведеться отримати спеціальний дозвіл — ліцензію. Про ліцензування окремих видів господарської діяльності мова піде в сьогоднішній консультації: види діяльності, документи, загальні правила, зміни 2025, відповідальність, штрафи й особливості бухгалтерського обліку за НП(С)БО та МСФЗ
22324

Продаж корпоративних прав 2025

Бізнесом володіють через корпоративні права. Контроль, дивіденди, управління — це те, що вони забезпечують. Однак від них вирішили позбутися. Як оподатковується продаж корпоративних прав? На яких рахунках відображаються корпоративні права? Особливості продажу в учасників ТОВ, повідомлення про зміни у кінцевих бенефіціарах, юридичне оформлення та інвестиційний прибуток у фізосіб. Про все це — у консультації
51302

Консалтингові послуги: документальне оформлення, облік, оподаткування

Порада у веденні бізнесу може йти на вагу золота. Радитися доводиться з різних питань: юридичних, податкових, бухгалтерських, маркетингових, управлінських і не тільки. Як відкрити бізнес, як оптимізувати податки, як забезпечити збут товару, як документально все оформити. Без ефективного вирішення цих питань бізнес швидко може зійти нанівець. Про консалтингові послуги в Україні розповімо у консультації
21397