Відпускні демобілізованому працівнику

3221

Запитання

Працівник був мобілізований 04.09.2014. На дату мобілізації його оклад і середній заробіток становили 4000 грн. Компенсацію із держбюджету за 2014 рік підприємство не отримувало. Із 01.01.2015 посадовий оклад працівника підвищено до 5000 грн. З січня по серпень 2015 року працівнику щомісяця виплачувався: середній заробіток, який був компенсований з бюджету, — у сумі 4000 грн.; сума підвищення посадового окладу за рахунок коштів підприємства без отримання компенсації — 1000 грн. Працівник був демобілізований 14.09.2015, і з 15.09.2015 хоче піти у відпустку. Як розрахувати відпускні такому працівнику?

Відповідь

Відповідно до пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100) середню зарплату для розрахунку відпускних визначають з розрахункового періоду за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки. При обчисленні відпускних враховуються виплати, визначені пунктом 3 Порядку № 100. Також враховуються виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток.

Тож при розрахунку відпускних демобілізованому працівнику потрібно враховувати середній заробіток за період мобілізації. Причому і суму, що компенсується з держбюджету, і суму, яку підприємство виплачує за власні кошти. Адже ніяких застережень Порядок № 100 щодо цього питання не містить.

Відпускні обчислюють шляхом ділення сумарного заробітку за розрахунковий період на відповідну кількість календарних днів року (без урахування святкових і неробочих днів). Одержаний результат множиться на число календарних днів відпустки.

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Резерв відпусток: створення та облік

Виплата відпускних та компенсації за невикористані відпустки здійснюють за рахунок забезпечення оплати відпусток. Це своєрідний резервний фонд, який бухгалтери часто називають «резервом відпусток». Розповімо, для чого його створювати, як його розраховувати та відображати в обліку
52754

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21752

Відпустка за роботу на комп’ютері в період воєнного стану

Додаткова відпустка за роботу на комп’ютері належить до щорічних. У період воєнного стану діють особливі правила надання щорічних відпусток. Експерт пояснив, чи стосуються вони відпустки за роботу на комп’ютері
18210