По якому курсу перераховувати євро в гривні в авансовому звіті
Запитання
Основний нормативний документ, що регулює оподаткування сум на відрядження – це Податковий кодекс. На жаль, він максимально лаконічний і не дає відповідей на певні практичні питання. Тож де шукати відповіді?
Відповідь
Підемо до Інструкції про відрядження, що затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59.
Вона обов’язкова для бюджетних установ, але й звичайні підприємства працюють з документом, як з допоміжним. Так, підприємство, що відряджає працівника у відрядження за кордон, забезпечує його авансом. Це може бути сума у валюті країни, до якої відряджають працівника. Або у доларах США чи євро. Або у гривнях за офіційним курсом НБУ на день подачі банку розрахунку витрат на відрядження.
Після повернення з відрядження працівник подає авансовий звіт.
Перерахунок витрат на відрядження проходить відповідно до фактичного обмінного курсу банку. Коли ж документів про обмін валюти немає, то зважають на крос-курс. Якщо для остаточного розрахунку за відрядження необхідно виплатити додаткові кошти, то виплата проходить у гривні за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим Нацбанком на день затвердження керівником авансового звіту. Кошти слід перерахувати працівнику до закінчення третього банківського дня.
Запрошуємо вас до Експертус Головбух. Там ви знайдете чимало корисної інформації та відеороз’яснень. До зустрічі!