Громадянин отримував у 2024 році іноземні доходи: чи треба подавати декларацію

29

Запитання

Платник податку протягом січня-березня 2024 року працював за кордоном та отримував там зарплату. Чи необхідно подавати декларацію?

Відповідь

Платниками податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) є, зокрема, фізичні особи — резиденти, які отримують іноземні доходи. Об’єктом оподаткування є іноземні доходи — доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України (пп. 163.1.3 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Порядок оподаткування іноземних доходів регулюється пунктом 170.11 ПК. Так, визначили, що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — декларація), та оподатковується за ставкою ПДФО, визначеною пунктом 167.1 ПК, крім окремих випадків, передбачених підпунктом 170.11.1 ПК.

При нарахуванні (отриманні) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховують у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів (п. 164.4 ПК).

У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надала ВРУ, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації (пп. 170.11.2 ПК).

tg_4.png

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримує такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування (далі — Довідка). Зазначена Довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачають чинні міжнародні договори України (п. 13.5 ПК).

Отже, у даному випадку платник податку повинен подати податкову декларацію за наслідками 2024 року.

За інформацією ДПС у Чернігівській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
455954

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13759

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
243087

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
59671