Скільки форм звітності в електронному вигляді можна надіслати протягом дня та яку вважатимуть «оригіналом»

20
Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ

Запитання

Чи можна протягом дня надсилати декілька форм звітності в електронному вигляді та повторно відправляти ту ж саму звітність, у разі виправлення показників (неотримання першої квитанції тощо) та яку при цьому звітність вважатимуть «оригіналом»?

Відповідь

Електронний документообіг між платником та контролюючим органом здійснюється відповідно до Податкового кодексу України (ПК), законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII без укладення відповідного договору (абз. 1 п. 42.6).

Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами затвердив  Мінфін наказом від 06.06.2017 № 557 (далі — Порядок). Зокрема, зазначили, якщо платник податків надіслав до контролюючих органів кілька примірників одного електронного документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), оригіналом вважають електронний документ, надісланий до контролюючих органів останнім до закінчення граничного строку, що встановили законодавством для подання такого документа, за умови, що його сформували правильно та прийняли (зареєстровали), про що автору надійшла друга квитанція про прийняття (п. 12 розд. ІІ Порядку).

Тобто, згідно з Порядком № 557 немає обмежень щодо надсилання платником податків протягом одного дня декількох звітних документів в електронному вигляді за різними податковими деклараціями. Крім того, платник має право повторно відправляти податкові декларації у разі виправлення помилок до закінчення їх граничного строку подання. При цьому вказує тип документа «звітний новий».

За інформацією ДПС у Запорізькій області

0

додаток

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2025: серпень

Останній місяць літньої спеки. У серпні, як завжди, слід розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу. У цьому допоможе виробничий календар на серпень 2025, а сплатити податки — податковий календар на серпень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність — у поміч Вам бухгалтерський календар на серпень 2025
25824

Військовий збір 2025: ставки з зарплати, приклад розрахунку, штрафи

Військовий збір — це обов’язковий платіж із зарплати, який спрямовують на фінансування ЗСУ. Який військовий збір у 2025 році, як його утримувати, хто є платником, які об’єкти оподаткування, звітність і штрафи — читайте в огляді
243182