Як через Електронний кабінет сформувати заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів?

14987

Запитання

Як через Електронний кабінет платник може сформувати та відправити заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів?

Відповідь

Податки та зарплата: що змінилося в 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Подання електронних документів здійснюється платниками податків відповідно до норм Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (далі – Порядок), на підставі договору про визнання електронних документів (далі – Договір), що визначає взаємовідносини суб’єктів електронного документообігу та укладається з контролюючим органом.

Відповідно до п. 3 розд. ІІ Порядку платник створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням надійного засобу електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП), керуючись цим Порядком, а також Договором (крім фізичних осіб, які не є самозайнятими особами).

Згідно з абзацом п’ятим п. 2 розд. І Порядку Договір укладається шляхом приєднання платника до Договору в цілому шляхом надсилання заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Заява про приєднання до Договору).

Заява про приєднання до Договору може бути направлена через приватну частину інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» (далі – Електронний кабінет).

Вхід до приватної частини Електронного кабінету ініціюється користувачем кнопкою «Вхід» у правому кутку верхньої горизонтальної навігаційної панелі.

Для входу до приватної частини Електронного кабінету користувач може обрати тип ключа електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису) (далі – ЕЦП) – файловий або апаратний (файловий ключ є опцією за замовчуванням), з випадаючого списку в полі «Оберіть АЦСК» обрати АЦСК, що сертифікував цей ключ, відкрити файл ключа кнопкою «Обрати», ввести пароль ключа у полі «Пароль захисту ключа», та натиснути кнопку «Зчитати». Кнопка «Увійти» активується після зчитування даних сертифікату ключа.

Меню «Договір про визнання електронних документів» Електронного кабінету дозволяє переглянути публічні Договори всіх територіальних відділень органів ДФС.

Для перегляду за необхідності оберіть «Регіон» або оберіть зі списку конкретний орган ДФС. В цьому режимі можна завантажити Договори у вигляді pdf-файлу, або підписаного файлу в форматі p7s.

Платники, що не мають укладених з органами ДФС Договорів, та платники, у яких закінчився термін чинності сертифікату ключа керівника, у зв’язку з чим автоматично припинив діяти укладений раніше Договір, для подання звітності в електронному вигляді чи з допомогою Електронного кабінету чи будь-якого іншого програмного забезпечення, повинні підписати та надіслати Заяву про приєднання до Договору (форма J1392001 для юридичних осіб, та форма F1392001 для фізичних осіб, в розділі «Введення звітності» група звітів «J(F)13 Заяви»).

Процедуру створення, заповнення, підпису та надсилання Заяви про приєднання до Договору детально наведено у розділі «Введення звітності» меню «Допомога» Електронного кабінету.

Зокрема, в панелі інструментів режиму «Введення звітності» додаємо документ кнопкою «+ Створити».

Верхня панель навігації у вікні «Введення звітності» дозволяє встановити відповідний період та обмежити перелік звітів за типами:

  • «Всі звіти»;
  • «J(F)01 Прибуток»;
  • «J(F)02 ПДВ та Акцизний збір»;
  • «J(F)03 Місцеві платежі»;
  • «J(F)05 Інші платежі»;
  • «J(F)06 Ресурсні платежі»;
  • «J(F)07 Валютні платежі»;
  • «J(F)08 Рентні платежі»;
  • «J(F)11 Регіональні звіти»;
  • «J(F)13 Запити та довідки»;
  • «J(F)30 Єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування»;
  • «S01 Фінансова звітність»;
  • «S02 Фінансова звітність (довідки)»;
  • «S03 Фінансова звітність (запити)».

Зі списку документів обираємо необхідний (F1392001 або J1392001) та обираємо подвійним натисканням лівої клавіші миші.

В наступному вікні в полях «Регіон» та «Район» обираємо відповідний територіальний орган ДФС (за замовчуванням встановлено орган ДФС за місцем основної реєстрації), та натискаємо кнопку «Створити».

Слід зазначити, що більшість полів форми заповнюється системою автоматично. Підсвічені червоним кольором поля є результатом перевірки правильності заповнення документа за допомогою кнопки «Перевірити».

У разі коректного заповнення Заяви про приєднання до Договору зберігаємо її з допомогою кнопки «Зберегти» та переходимо до її підписання.

Перед накладанням підписів на Заяву про приєднання до Договору зверніть увагу на її статус в полі «Статус»:

  • документ перевірено, помилок нема;
  • документ містить некритичні помилки, підпис дозволено;
  • документ містить критичні помилки, підпис не дозволено;

Далі натискаємо кнопку «Підписати», у вікні підпису обираємо ключ і вказуємо пароль ключа відповідної посадової особи, зчитуємо ключ кнопкою «Зчитати» та підписуємо Заяву про приєднання до Договору кнопкою «Підписати».

Система автоматично надає підказку щодо ключа, який треба використати на кожному з кроків підписання Заяви про приєднання до Договору. Накладання підпису, зокрема, директора та печатки підприємства може виконуватись послідовно в різні моменти часу з різних робочих місць.

Підписану Заяву про приєднання до Договору необхідно надіслати за допомогою кнопки «Відправити». Контролювати накладання ЕЦП та відправку Заяви про приєднання до Договору можливо за допомогою відповідних статусів в полі «Статус».

ЗІР, категорія 140.03


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як сплачувати податки на єдиний рахунок

Податки, штрафи та ЄСВ можна сплачувати через єдиний рахунок. Робити це чи ні — справа добровільна. Однак рішення приймати слід виважено. Адже до кінця звітного року відмовитися від використання єдиного рахунку не вдасться
13418

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і майбутні зміни

Існує спеціальне обов’язкове повідомлення про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
319318

Закон про збільшення податків № 11416-д: огляд змін від військового збору до ренти

Ось-ось Закон № 11416-д, який передбачає підвищення військового збору, має підписати Президент. Затамували дихання — чекаємо новин. А поки пропонуємо вам дослідити огляд експерта, який проаналізував основні моменти тексту Закону № 11416-д, адже нововведень чимало — і не тільки щодо військового збору
1802

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2407