Податкова соціальна пільга «на дітей»: які документи подати

37974

Запитання

Які документи, крім свідоцтва про народження двох дітей, має подати працівник для застосування ПСП «на дітей»? Чи достатньо у заяві зазначити, що правом на застосування граничного доходу залежно від кількості дітей не користується другий із батьків?

Відповідь

⚡️ ЯК ШТРАФУВАТИМУТЬ ТИХ, ХТО НЕ ПЕРЕРАХУВАВ СЕРЕДНЮ З/П ДО 04.12.2021

Платники податку, які утримують двох чи більшe дітей віком до 18 рoків, мають право скористатися податковою соціальною пільгою (ПСП) у розмірі 100% суми пільги на кожну дитину (пп. 169.1.2 Податкового кодексу України; ПК). При цьому ПСП застосовують лише за одним місцем нарахування (виплати) доходу. Платник на свій розсуд обирає найвигідніше для нього місце застосування ПСП до заробітної плати, незалежно від того, де знаходиться його трудова книжка.

Заяву про застосування пільги працівник подає роботодавцеві разом із документами, що підтверджують його право на застосування ПСП.

Перелік документів, необхідних для отримання ПСП, визначено у Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженому постановою КМУ від 29.12.2010 № 1227. Так, для застосування ПСП платник, який має двох чи більше дітей віком до 18 років, окрім заяви, подає копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей), або документ, що підтверджує встановлення батьківства, або документи, які підтверджують вік дитини (дітей), засвідчені відповідним органом країни, у якій іноземна фізична особа — платник податку постійно проживала до прибуття в Україну.

Увага: застосування ПСП «на дітей» має певну особливість. Річ у тім, що розмір пільги, а також граничну суму доходу, що надає на неї право, визначають кратно до кількості дітей, тобто встановлені розміри множать на кількість дітей. Нагадаємо, що у 2021 році граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП, дорівнює 3180 грн.

Скористатися підвищеним кратно до кількості дітей доходом під час реалізації права на ПСП може лише один із батьків. Хто саме користуватиметься таким правом — батько чи мати, вони вирішують на свій розсуд. У зв’язку з цим у заяві про застосування пільги «на дітей» працівник(ця) має зазначити, що його дружина (її чоловік) під час одержання ПСП за місцем роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно до кількості дітей (див. зразок заяви нижче). Додатково подавати довідки чи заяви (інші документи), що підтверджують такий факт, не потрібно (ЗІР, підкатегорія 103.08.03).

Зауважимо, що скористатися правом на збільшення розміру доходу для застосування ПСП залежно від кількості дітей більш доцільно тому з батьків, у кого вищий дохід, оскільки в такому разі сума утриманого ПДФО буде меншою.

Що стосується безпосередньо розміру ПСП, розрахованого кратно до кількості дітей, то ним можуть скористатися обоє батьків. Тобто, якщо в сім’ї двоє дітей, розмір ПСП для обох батьків становитиме 2270 грн (1135 грн × 2).

Податкова соціальна пільга «на дітей»: які документи подати

СКАЧАТИ ЗРАЗОК ⏩

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22018

Податкова знижка: умови отримання та звітування

Є спосіб зекономити або частково компенсувати витрати за власне навчання чи навчання дитини, на іпотеку, страхування життя. Поверніть від держави частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Податкова знижка у 2024 році, умови її отримання, податкова знижка на навчання в декларації – у консультації
71982

ПДФО 2024

ПДФО: що врахувати у 2024 році? Розглянемо, що таке ПДФО, яка сплата ПДФО 2024
79625

Календар бухгалтера 2024: травень

Цьогоріч травень також не святковий – через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу – все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2024, а сплатити податки – податковий календар на травень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2024
28240