Відповідальність за нестворення резерву відпусток

2125

Запитання

Яку відповідальність передбачено за нестворення резерву відпусток?

Відповідь

Резерв відпусток: бухгалтерські проводки

Створення резерву відпусток є обов’язком підприємства. Про необхідність створення резерву вказують пункт 13 П(С)БО 11 «Зобов’язання» та пункт 7 П(С)БО 26 «Виплати працівникам». На цьому також наполягає і Мінфін (лист від 09.06.2006 № 31-34000-20-25/12321), який зазначає, що норма, установлена пунктом 13 П(С)БО 11 і пунктом 7 П(С)БО 26, є імперативною для застосування підприємством.

Якщо ж підприємство не створює резервів, це може бути розцінено як порушення встановленого порядку ведення бухгалтерського обліку та внесення неправдивих даних до фінансової звітності, що є підставою для накладення адмінштрафу.

Йдеться про штраф у розмірі від 136 грн до 255 грн для посадових осіб підприємства за першого порушення порядку ведення бухгалтерського обліку та від 170 грн до 340 грн ― за наступних порушень протягом року (ст. 164-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення; КпАП). Загрожує такий адмінштраф тільки тим підприємствам, які підлягають державному фінансовому контролю (ст. 164-2, 234-1 КпАП).

Однак, оскільки розрахунок об’єкта оподаткування податком на прибуток грунтується на «бухгалтерському» фінансовому результаті, маємо ще один можливий штраф, який застосовується до всіх підприємств — від 85,00 до 170,00 грн (перше порушення протягом року) або від 170 до 255 грн (наступні порушення протягом року) (ст. 163-1 КпАП).

Експертна система «Експертус Головбух»

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Резерв відпусток: створення та облік

Виплата відпускних та компенсації за невикористані відпустки здійснюють за рахунок забезпечення оплати відпусток. Це своєрідний резервний фонд, який бухгалтери часто називають «резервом відпусток». Розповімо, для чого його створювати, як його розраховувати та відображати в обліку
52755

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21753

Відпустка за роботу на комп’ютері в період воєнного стану

Додаткова відпустка за роботу на комп’ютері належить до щорічних. У період воєнного стану діють особливі правила надання щорічних відпусток. Експерт пояснив, чи стосуються вони відпустки за роботу на комп’ютері
18213