Як заповнюється додаток 1 до Податкової декларації екологічного податку за звітні періоди 2019 року?
Запитання
Як заповнюється додаток 1 до Податкової декларації екологічного податку за звітні періоди 2019 року в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря, якщо фактичний обсяг цих викидів протягом року не перевищує 500 тонн?
Відповідь
З метою встановлення суб’єктом господарювання факту перевищення, визначеного п. 240.7 ст. 240 ПКУ граничного обсягу викидів двоокису вуглецю, такому суб’єкту необхідно вжити заходів із виконання інвентаризації обсягу таких викидів у порядку встановленому законодавством.
Екологічний податок на 2019 рік
Загальні принципи інвентаризації врегульовані Інструкцією про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 10.02.1995 № 7, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 15.03.1995 за № 61/597. Зокрема, Інструкцією встановлено, що інвентаризація викидів забруднюючих речовин, які не визначені за безпосередніми інструментальними вимірам, наприклад, двоокису вуглецю, виконується за матеріалами технологічного регламенту або розрахунковим методом.
Порядок виконання інвентаризації викидів забруднюючих речовин енергетичними установками, у тому числі двоокису вуглецю, у разі використання різних видів палив розрахунковим методом, визначений Галузевим Керівним Документом «ГКД 34.02.305-2002 Викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря від енергетичних установок. Методика визначення», затвердженим наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.06.2002 № 359 (далі – Методика).
Додаток 1 до податкової декларації з рентної плати БЛАНК
З огляду на викладене, якщо обчислений платником за розрахунковим методом щорічний обсяг викидів двоокису вуглецю не перевищуватиме, встановлений п. 242.4 ст. 242 ПКУ, граничний річний обсяг викидів двоокису вуглецю в обсязі 500 тонн, то податкові зобов’язання з екологічного податку за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря у такого платника не виникатимуть.
При цьому такому платнику відповідно до п. 250.9 ст. 250 ПКУ рекомендується повідомити відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення про відсутність у нього у звітному році об’єкта оподаткування екологічним податком та скласти заяву із додаванням розрахунку визначення ним річного обсягу викидів двоокису вуглецю за результатами споживання палива його стаціонарними джерелами забруднення.
ЗІР, категорія 120.05