Порядок включення центру сервісного обслуговування до реєстру ЦСО РРО
Запитання
Який порядок включення центру сервісного обслуговування до реєстру центрів сервісного обслуговування РРО?
Відповідь
Відповідно до п. 1 розд. ІІІ Порядку ведення реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.02.2019 № 64 «Про затвердження порядків ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій та реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій» (далі – Порядок) включення центрів сервісного обслуговування (далі – ЦСО) до реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій (далі – Реєстр) (у тому числі первинне наповнення Реєстру інформацією про ЦСО) здійснюється на підставі заяви про включення до Реєстру ЦСО реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) за формою № 1-РЦСО, наведеної у додатку 1 до Порядку (далі – заява за ф. № 1-РЦСО), що складається та подається разом із електронною копією договору заявником до Державної фіскальної служби (далі – ДФС) електронними засобами зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів із зазначенням обов’язкових реквізитів електронних документів.
На заяву за ф. № 1-РЦСО накладається кваліфікований електронний підпис керівника юридичної особи або уповноваженої особи, фізичної особи – підприємця або його представника.
До Реєстру вносяться відомості про всі моделі (модифікації) РРО незалежно від кількості укладених договорів. Ці відомості включають назву моделі (модифікації) РРО та строк, протягом якого ЦСО має право здійснювати обслуговування та ремонт такої моделі РРО згідно з договором.
Датою та часом подання заяви за ф. № 1-РЦСО до контролюючого органу є дата та час, зафіксовані у квитанції про доставку (перша квитанція) заяви.
Згідно з п. 2 розд. ІІІ Порядку не пізніше наступного робочого дня після надходження заяви за ф. № 1-РЦСО засобами інформаційно-телекомунікаційної системи ДФС за відсутності підстав для відмови у включенні ЦСО до Реєстру включається до Реєстру.
Як потрапити до Реєстрів ЦСО
У разі виявлення порушень вимог законодавства в сфері електронних довірчих послуг, дотримання встановленої форми, порядку заповнення і подання заяви за ф. № 1-РЦСО згідно з Порядком заявнику надсилається повідомлення про необхідність подання нової заяви за ф. № 1-РЦСО.
Інформація про результати розгляду заяви за ф. № 1-РЦСО надсилається заявнику електронними засобами зв’язку в електронній формі у другій квитанції.
Пунктом 3 розд. ІІІ Порядку визначено, що включення до Реєстру виробника (постачальника) РРО, який самостійно виконує функції ЦСО, здійснюється у загальному порядку на підставі заяви за ф. № 1-РЦСО, яка подається після включення виробника (постачальника) РРО до Державного реєстру РРО.
Датою включення ЦСО до Реєстру є дата внесення відповідного запису до Реєстру (п. 4 розд. ІІІ Порядку).
Заявник або ЦСО можуть надіслати до ДФС електронними засобами зв’язку в електронній формі запит про надання витягу з Реєстру за формою № 2-РЦСО (додаток 2 до Порядку) (п. 5 розд. ІІІ Порядку).
Відповідно до п. 6 розд. ІІІ Порядку ДФС не пізніше наступного робочого дня після надходження запиту надсилає у відповідь електронними засобами зв’язку безкоштовно в електронній формі витяг з Реєстру за формою № 3-РЦСО (додаток 3 до Порядку). Витяг є дійсним до внесення змін до Реєстру.
ЗІР, категорія 109.06