Як розраховується пільга з податку на прибуток підприємств у разі застосування норм міжнародних угод про уникнення подвійного оподаткування та у разі виплати доходів нерезидентам у вигляді процентів, доходів (дисконту) на державні цінні папери або облігації місцевих позик, або боргові цінні папери, виконання зобов’язань за якими забезпечено державними або місцевими гарантіями, процентів за отримані державою або до бюджету Автономної Республіки Крим чи міського бюджету позики (кредити або зовнішні запозичення), які відображаються в Державному бюджеті України або місцевих бюджетах чи кошторисі НБУ, або за кредити (позики), які отримані СГ та виконання яких забезпечено державними або місцевими гарантіями?
Сума податку на прибуток підприємств не сплачена до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг відображається у додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація).
Розрахунок не внесених до державного бюджету сум податку на прибуток при оподаткуванні нерезидентів з урахуванням положень міжнародних договорів України здійснюється за алгоритмом:
Сума втрат бюджету = сума доходу із джерелом його походження з України х (ставка податку (%) згідно з п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) - ставка податку (%) згідно із міжнародним договором) : 100 відсотків.
Розрахунок не внесених до державного бюджету сум податку на прибуток відповідно до п.п. 141.4.10 п. 141.4 ст. 141 ПКУ здійснюється за алгоритмом:
Сума втрат бюджету = доходи, отримані нерезидентами у вигляді процентів, доходів (дисконту) на державні цінні папери або облігації місцевих позик, або боргові цінні папери, виконання зобов’язань за якими забезпечено державними або місцевими гарантіями, доходи, отримані нерезидентами у вигляді процентів за отримані державою або до бюджету Автономної Республіки Крим чи міського бюджету позики (кредити або зовнішні запозичення), які відображаються в Державному бюджеті України або місцевих бюджетах чи кошторисі Національного банку України, або за кредити (позики), які отримані суб’єктами господарювання та виконання яких забезпечено державними або місцевими гарантіями х ставка податку (%) згідно з п. 141.4 ст. 141 ПКУ : 100 відсотків.
Розрахунки зазначених пільг здійснюються на підставі показників Декларації та додатка ПН до неї.
Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
Додаток РІ призначений для розрахунку загального впливу податкових різниць, на які коригується фінансовий результат до оподаткування у процесі розрахунку податку на прибуток. Як заповнити Додаток РІ, які зміни у ньому є у декларації з податку на прибуток — у консультації
У статті розповімо про три можливі способи виправлення помилок та порівняємо їхні переваги та недоліки. Підкажемо, чи нараховувати самоштраф і пеню в умовах воєнного стану. Розберемося, як бути з помилками в фінансовій звітності, на основі якої заповнюється декларація з податку на прибуток
Кому та коли подавати податкову декларацію з податку на прибуток. Розглянемо її оновлену форму та останні зміни. Скористайтеся роз'ясненнями, як подати декларації з податку на прибуток за умов воєнного стану