Заповнення акцизної накладної при реалізації бензинів авіаційних та палива для реактивних двигунів

616

Запитання

Які особливості заповнення акцизної накладної при реалізації бензинів авіаційних та палива для реактивних двигунів платником акцизного податку, що не відноситься до СГ, які здійснюють авіапаливозабезпечення?

Відповідь

В акцизних накладних, складених на операції з ознакою умови оподаткування «3», одним із обов’язкових реквізитів є зазначення серії та номера податкового векселя, виданого до отримання або ввезення на митну територію України бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів.

У разі реалізації пального за умовою оподаткування «3» платнику акцизного податку (код операції для складання в одному примірнику «0») у полі «Напрям використання» акцизної накладної може зазначатись або напрям 2 – реалізація пального з акцизного складу до іншого акцизного складу з використанням акцизного складу пересувного у разі, якщо до реалізації пального такий інший
акцизний склад уже відомий (при цьому, платником заповнюються реквізити акцизного складу, на який фізично відвантажене (отримане) пальне та пересувного акцизного складу), або напрям 0 – у разі, якщо такий інший акцизний склад не відомий (при цьому платником заповнюються реквізити пересувного акцизного складу).

При складанні акцизної накладної на обсяги реалізованого суб’єктом господарювання, який не здійснює авіапаливозабезпечення, реактивного палива за умовою оподаткування «3» неплатнику акцизного податку, акцизний склад та акцизний склад пересувний, на який фізично відвантажене (отримане) пальне не заповнюється, а у полі «Напрям використання» зазначається тільки «0».

У клітинках рядків акцизної накладної, призначених для внесення реквізитів акцизного складу або пересувного акцизного складу, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються (п. 8 розд. ІІ Порядку).

Залежно від операції, на яку складена акцизна накладна, до одного з передбачених для цього полів вноситься відповідна відмітка.

ЗІР, категорія 114.11.03

Заповнення акцизної накладної при реалізації бензинів авіаційних та палива для реактивних двигунів
Денис ПЕТРИГА,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, САР, DipFM, DipMA
На часі — акцизні зміни. Із 1 липня працює урядова постанова від 19.06.2019 № 545. Вона оновила низку нормативних актів, що регулюють ліцензування обігу пального та алкоголю, реєстрацію акцизних накладних, використання засобів обліку для операцій з пальним, спиртом і спиртовмісною продукцією. Розглянемо ключові зміни.
додаток

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Акцизний податок в Україні у 2025 році: які товари оподатковують, як розрахувати

Як правильно розрахувати акцизний податок у 2025 році та не допустити помилок у звітності? У цьому матеріалі розбираємо, як нараховувати акциз за основними групами підакцизних товарів — пальним, алкоголем, тютюновими виробами, легковими авто. Розглядаємо зміни для роздрібних продавців, особливості відображення втрат підакцизних товарів у період війни та те, що варто знати бухгалтерам і підприємцям про акцизний податок 2026
113407

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
72244

Декларація про максимальні роздрібні ціни: як скласти та подати

Коли подається декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари, що таке максимальні роздрібні ціни, відповідальність за порушення максимальних роздрібних цін, приклад заповнення декларації про максимальні роздрібні ціни
1015