Чи необхідно спадкоємцям подавати звітність та сплачувати грошові зобов’язання у разі смерті ФОП

1420

Запитання

Чи необхідно спадкоємцям подавати звітність та сплачувати грошові зобов’язання у разі смерті ФОП?

Відповідь

ФОП: реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини

Підставами для припинення податкового обов’язку, крім його виконання, є, зокрема, смерть фізособи (пп. 37.3.2 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Виконання грошових зобов’язань та/або погашення податкового боргу фізособи (у тому числі ФОП, фізособи-незалежника) у разі її смерті або оголошення судом померлою здійснюють її спадкоємці, які прийняли спадщину, в межах вартості майна, що успадковують, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття (пп. 99.1 ПК).

Після закінчення строку прийняття спадщини грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавця стають грошовими зобов’язаннями та/або податковим боргом спадкоємців.

Упродовж строку прийняття спадщини на грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавців пеню не нараховують.

У разі смерті платника або оголошення його судом померлим чи визнання безвісно відсутнім податок за останній податковий період справляють з нарахованих на його користь доходів. Відповідно до цього останнім податковим періодом вважають період, який закінчується днем, на який відповідно припадає смерть такого платника, винесення такого судового рішення. У разі відсутності нарахованих доходів податок сплаті не підлягає (п. 162.3 ПК).

Особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу платника, є стосовно фізособи, яка померла або яку суд визнав безвісно відсутньою або оголосив померлою, особи, які вступають у права спадщини або уповноважені здійснювати розпорядження майном такої особи (п. 97.4 ПК).

Отже, після закінчення строку прийняття спадщини грошові зобов’язання спадкодавця стають грошовими зобов’язаннями та/або податковим боргом спадкоємців, які прийняли спадщину пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.

ПК не передбачили обов’язку подання спадкоємцями податкової звітності у разі смерті ФОПа.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
655949

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
142339

Ліквідаційний звіт за 2025 рік: як скласти та подати ФОП-єдиннику

У консультації — про один з етапів припинення бізнесу фізособою-підприємцем, який є платником єдиного податку групи 1, 2 чи 3. Як скласти останню декларацію з єдиного податку з Додатком з ЄСВ, коли сплатити податок і ЄСВ, зразок заповнення ліквідаційної декларації і Додатка з ЄСВ
57815

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
449979