Формування ПК після відновлення реєстрації платником ПДВ за товарами, ввезеними на ЄП 2%

506

Запитання

Які особливості формування податкового кредиту після відновлення реєстрації платником ПДВ за товарами, ввезеними на митну територію України в періоді використання платником спрощеної системи за ставкою 2%?

Відповідь

Правила визнання податкового кредиту з ПДВ

Якщо платник в періоді використання ним спрощеної системи з особливостями оподаткування ввіз на митну територію України товари та необоротні активи, то такий платник після відновлення реєстрації платником ПДВ включає суми ПДВ, сплачені при ввезенні таких товарів та необоротних активів на митну територію України, до податкового кредиту.

Суми ПДВ, сплачені при ввезенні на митну територію України таких товарів/необоротних активів, маєте включити до податкового кредиту не пізніше 31.10.2023 на підставі належним чином оформлених відповідних митних декларацій.

Тобто, останній звітний (податковий) період для формування податкового кредиту за такими товарами та необоротними активами — жовтень 2023 року.

Податкові зобов’язання якщо платник податку використав (поставив, реалізував) такі ввезені товари, необоротні активи у періоді використання спецгрупи ЄП 2% нараховують в тому ж звітному періоді, у якому включили до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені при ввезенні таких товарів/необоротних активів на митну територію України.

Базу оподаткування при нарахуванні податкових зобов’язань визначайте:

  • за товарами — за їх митною вартістю;
  • за необоротними активами — за балансовою (залишковою) вартістю, що склалася станом на перше число місяця, упродовж якого їх використали (поставили, реалізували). У разі відсутності обліку необоротних активів — за звичайною ціною.

ЗІР, категорія 101.13

За інформацією ДПС в Івано-Франківській області

У декларації з ПДВ — від’ємне значення: чи можна отримати бюджетне відшкодування

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнення додатку 6 до декларації з ПДВ

Що таке додаток 6 до декларації з ПДВ? У Додатку 6 наводьте розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 6 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності
121

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22066

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
459899

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
313490