Як податковий агент може повернути надміру сплачений військовий збір
Запитання
Яким чином податковий агент може повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплаченого військового збору?
Відповідь
Розрахунок зарплати, звітність, перевірки
Обов’язковою умовою для повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником заяви про таке повернення упродовж 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені (п. 43.3 Податкового кодексу України).
Платник податків подає заяву у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів:
- на рахунок платника податків у банку, небанківському надавачу платіжних послуг;
- на єдиний рахунок (у разі його використання);
- на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладений на органи контролю, незалежно від виду бюджету;
- повернення у готівковій формі коштів у разі відсутності у платника рахунку в банку, небанківському надавачу платіжних послуг (п. 43.4 ПК).
Заяву можна подати до ДПС в електронній формі.
Податковий агент має право повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів тільки ту суму надміру сплаченого військового збору, яку перерахував до бюджету понад суму грошових зобов’язань, граничний строк сплати якої настав на таку дату.
За інформацією ДПС у Одеській області
Підприємство реалізувало товари і показало нарахування ПДВ на рахунках обліку. Проте під час реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) оформлену податкову накладну заблокувала система. Якими записами в обліку продавця і покупця показати заблоковані податкові накладні?