Перша і друга квитанції: термін їх отримання при надсиланні е-звітності

2661

Запитання

Який термін отримання платником електронного документа першої та другої квитанцій при надсиланні електронних документів в електронному вигляді?

Відповідь

Платник податків стає суб’єктом електронного документообігу після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вимог законодавства. Платник створює електронні документи відповідно в електронній та паперовій формі. В них зазначає усі обов’язкові реквізити та використовує засоби кваліфікованого електронного підпису та печатки (за наявності). При цьому керується наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557; далі — наказ № 557.

Першу квитанцію надсилають автору електронного документа протягом двох годин з часу його отримання контролюючим органом, в іншому разі – протягом перших двох годин наступного операційного дня (п. 8 наказу № 557).

У першій квитанції, що формують за результатами автоматизованої перевірки, повідомляють про результати такої перевірки. У разі негативних результатів автоматизованої перевірки у першій квитанції повідомляють про неприйняття електронного документа із зазначенням причин. У такому випадку другу квитанцію не формують. На першу квитанцію накладають кваліфіковану електронну печатку (КЕП) контролюючого органу, здійснюють її шифрування та надсилають автору електронного документа. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігають в контролюючому органі.

Якщо автору упродовж встановленого строку після відправки електронного документа не надійшла перша квитанція, електронний документ вважається не одержаним адресатом.

Не пізніше наступного робочого дня з моменту формування першої квитанції формують другу квитанцію.

Друга квитанція підтверджує прийняття (реєстрацію) або повідомляє про неприйняття в контролюючому органі електронного документа. У другій квитанції зазначають:

  • реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа;
  • результати обробки в контролюючому органі (дату та час прийняття (реєстрації) або неприйняття, реєстраційний номер, дані про автора та підписувача (підписувачів) електронного документа та автора квитанції).

На другу квитанцію накладають КЕП контролюючого органу, здійснюють її шифрування та надсилають автору електронного документа. Другий примірник другої квитанції зберігають в контролюючому органі.

При наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом прийняття (реєстрації) електронного документа контролюючим органом вважають дату та час, зафіксовані у першій квитанції.

Якщо платник надіслав до контролюючих органів кілька примірників одного електронного документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), оригіналом вважають електронний документ, надісланий до контролюючих органів останнім до закінчення граничного строку, встановленого законодавством для подання такого документа. За умови, що електронний документ сформований правильно, прийнятий (зареєстрований), про що його автору надійшла друга квитанція про прийняття.

За інформацією ДПС в Івано-Франківській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1502

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361116

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41519