Електронна звітність: коли платнику мають надходити перша та друга квитанції

1360

Запитання

Надіслали документи через Е-кабінет: в які терміни приходять платнику перша та друга квитанції ?

Відповідь

Створення електронного документа його автором завершується накладанням на нього кваліфікованого електронного підпису та печатки (за наявності).

Після надходження електронного документа до податкової, здійснюється його автоматизована перевірка — у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо електронний документ надійшов після закінчення операційного дня.

Автоматизована перевірка електронного документа містить перевірку:

  • правового статусу кваліфікованого електронного підпису чи печатки;
  • обов’язковості та послідовності накладання на електронний документ кваліфікованого електронного підпису чи печатки підписувачів у встановленому порядку;
  • відповідності електронного документа затвердженому формату (стандарту);
  • наявності обов’язкових реквізитів;
  • права підпису електронного документа підписувачем.

Першу квитанцію надсилають автору електронного документа протягом двох годин з часу його отримання податковим органом, в іншому разі – протягом перших двох годин наступного операційного дня. У ній повідомляють про результати автоматизованої перевірки. У разі негативних результатів — у першій квитанції повідомляють про неприйняття електронного документа зі зазначенням причин. У такому випадку другу квитанцію не формують. На першу квитанцію накладають печатку податкового органу, здійснюють її шифрування та надсилають автору електронного документа (платнику). Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігають в податковій.

Якщо автору протягом встановленого строку після відправки електронного документа не надійшла перша квитанція, електронний документ вважають не одержаним адресатом.

Другу квитанцію формують не пізніше наступного робочого дня з моменту формування першої квитанції. Вона є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття податковою електронного документа. У другій квитанції зазначають:

  • реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа;
  • результати обробки в податковому органі (дату та час прийняття (реєстрації) або неприйняття, реєстраційний номер, дані про автора та підписувача (підписувачів) електронного документа та автора квитанції).

На другу квитанцію накладають печатку відповідного податкового органу, шифрують її та надсилають автору електронного документа. Другий примірник другої квитанції зберігають в податковому органі.

У разі наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом прийняття (реєстрації) електронного документа податковим органом вважають дату та час, зафіксовані у першій квитанції.

Якщо платник (автор) надіслав до податкової кілька примірників одного електронного документа (при виправленні, неотриманні першої квитанції тощо), оригіналом вважають електронний документ, надісланий до податкової останнім до закінчення граничного строку подання такого документа. Важлива умова ― документ мали сформувати правильно та прийняти, про що платнику надійшла друга квитанція про прийняття.

За інформацією ДПС в Івано-Франківській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і майбутні зміни

Існує спеціальне обов’язкове повідомлення про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
316765

Ставки податків та інші зміни після набуття чинності Закону № 4015: як є і як буде (таблиця)

Закон про підвищення податків (законопроєкт № 11416-д) ще не набрав чинності. Проте ми вже розібрали до крихт усі зміни, які він передбачає. Тримайте порівняльну таблицю, як є і як буде після того, як президент підпише Закон
10738

Закон про збільшення податків № 11416-д: огляд змін від військового збору до ренти

Ось-ось Закон № 11416-д, який передбачає підвищення військового збору, має підписати Президент. Затамували дихання — чекаємо новин. А поки пропонуємо вам дослідити огляд експерта, який проаналізував основні моменти тексту Закону № 11416-д, адже нововведень чимало — і не тільки щодо військового збору
1662

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2095

Довідка про відсутність податкової заборгованості: як отримати

Процедура та способи отримання від ДПС довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів. Зразок заповнення заяви про надання довідки про відсутність заборгованості. Строки видачі довідки про відсутність податкової заборгованості. Алгоритм отримання довідки в електронній формі з QR-кодом
2379