Сплата земельного податку в рік придбання земельної ділянки

1032

Запитання

Який порядок сплати земельного податку фізичною особою в рік придбання земельної ділянки?

Відповідь

Облік фізосіб-платників земельного податку нарахування відповідних сум проводять контролюючі органи за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку фізособа має як власник земельної частки (паю), щороку до 01 травня (п. 287.2 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Земельний податок фізособи сплачують протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (далі — ППР); абз. 1 п. 287.5 ПК.

У разі переходу права власності на земельну ділянку або права на земельну частку (пай) від одного власника – юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року земельний податок сплачує попередній власник за період з 01 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося його право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником — починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

У разі переходу права власності на земельну ділянку або права на земельну частку (пай) від одного власника — фізичної особи до іншого протягом календарного року податкова надсилає (вручає) ППР новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Якщо такий перехід відбувся після 01 липня поточного року, податкова надсилає (вручає) попередньому власнику нове ППР. Попереднє ППР вважають скасованим (відкликаним).

У разі, якщо платник має у власності декілька земельних ділянок або право на декілька земельних часток (паїв), щодо яких необхідно провести звірку даних, для її проведення такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації у контролюючих органах або за місцем знаходження будь-якої з таких земельних ділянок, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю).

Отже, при отриманні від Держгеокадастру та Державної реєстраційної служби України, інформації про набуття фізособою права власності на земельну ділянку або на підставі поданих фізособою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки відомостей про правовстановлюючі документи на земельну ділянку, податкова нараховує суми земельного податку починаючи з місяця, в якому у фізособи виникло право власності, та надсилає ППР.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з податку на нерухоме майно 2025

Встигніть подати форму податкової декларації з податку на нерухоме майно вчасно. Наші підказки допоможуть не схибити у цій справі. Порядок заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, бланк податкової декларації з податку на нерухоме майно — у консультації
71413

Транспортний податок 2025: хто, коли, скільки

Якщо підприємство придбало автомобіль, який є втіленням високих технологій, розкоші та комфорту, то може постати питання про сплату транспортного податку. У цьому огляді — які автомобілі підлягають оподаткуванню, а також про розмір, правила нарахування та терміни сплати транспортного податку
74579

Податкова декларація з плати за землю 2025

Алгоритм заповнення декларації з плати за землю допоможе вам швидко і без помилок впоратися з нею у 2025 році. У статті експерти розглянули термін подання декларації з плати за землю 2025, представили зразок заповнення, зміни у формі декларації з плати за землю 2025, а також особливості заповнення декларації з плати за землю з земельних ділянок, які на територіях, де ведуться бойові дії, та тимчасово окупованих територіях
122466