Хто має фінансувати фельдшерські пункти

2918

Запитання

Хто має утримувати фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти — ОТГ чи ЦПМСД?

Відповідь

Відповідає Олена Менделя, адвокат адвокатського бюро «Олени Менделя», Київ


ЦПМСД мусить фінансувати фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти у своїй структурі. Обґрунтуємо, чому так.

Фельдшерсько-акушерський/фельдшерський пункт (ФАП/ФП) — це відокремлений структурний підрозділ амбулаторії ЦПМСД, що забезпечує надання долікарської медичної допомоги населенню на території одного або кількох населених пунктів, де немає інших надавачів безоплатної первинної меддопомоги (п. 1—2 Положення № 801).

Держава гарантує повну оплату згідно з тарифом за рахунок коштів держбюджету надання громадянам необхідних їм медпослуг і лікарських засобів, що передбачені програмою медичних гарантій. Органи місцевого самоврядування в межах компетенції фінансують:

  • місцеві програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я (Програми місцевих стимулів — щодо оновлення матеріально-технічної бази, капітального ремонту, реконструкції, підвищення оплати праці медпрацівників та фахівців з реабілітації);
  • місцеві програми надання населенню медичних послуг;
  • місцеві програми громадського здоров’я;
  • інші програми з охорони здоров’я (ст. 3, 4 Закону № 2168).

Отже, фінансування ЗОЗ, що уклали договір із НСЗУ, здійснюється з держбюджету на підставі фактично наданих медичних послуг пацієнтам. Натомість ОМС, включно з ОТГ, не зобов’язані фінансувати комунальні ЗОЗ, але, безумовно, можуть фінансово сприяти розвитку медичного обслуговування населення на відповідній території.

У межах програми медгарантій держава забезпечує громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів держбюджету необхідних їм медичних послуг і лікарських засобів, пов’язаних з наданням зокрема й первинної медичної допомоги (ст. 4 Закону № 2168).

ФАП і ФП покликані забезпечувати населення медичними послугами, у т. ч. спостерігати за станом здоров’я пацієнтів, діагностувати та лікувати найпоширеніші інфекційні та неінфекційні хвороби, травми, отруєння, патологічні фізіологічні стани.

НСЗУ сплачує кошти за медпослуги, які провадить надавач, тобто ЦПМСД. Тому саме заклад, який отримує фінансування від НСЗУ, повинен забезпечити належне функціонування всіх його структурних підрозділів, включно з ФАП і ФП.

Розглянемо приклад.

Хто має фінансувати фельдшерські пункти

СКАЧАТИ ПРИКЛАД ▶️


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли медпрацівники можуть отримати грошову допомогу при виході на пенсію

Вихід на пенсію в сучасних умовах може погіршувати матеріальний стан працівника. У медзакладів, як КНП, так і колишніх бюджетників ситуація з цим останні роки не покращилася. Отже, отримати допомогу під час виходу на пенсію для працівника — неабияка поміч. Хто й коли має право на таку допомогу — в цьому огляді
9958

Як оформити та оплатити відрядження медичних працівників

Відрядження може стосуватися кожного працівника. І медзаклад тут не виняток. Лікарі, молодший медперсонал, допоміжний персонал — усі вони можуть побувати з різних причин у відрядженні. Не говорячи уже про адміністративно-управлінський персонал та керівників, які найчастіше бувають у відрядженнях. Які особливості оформлення відряджень для медзакладів-КНП — розглянемо у консультації
4385

Харчування військовослужбовців: запитання і відповіді

Відповідаємо на запитання читачів щодо організації покращеного харчування військовослужбовців. У цій царині багато неоднозначностей, тому частина рішень — на стадії паростків. Для просування потрібні офіційні роз’яснення, яких немає. Їх отримаємо, об’єднавши зусилля
545