Державне мито за операції з відчуження нерухомого майна

316

Запитання

Яким чином справляється державне мито з операцій відчуження нерухомого майна разом із земельною ділянкою, на якій воно розташоване?

Відповідь

При здійсненні фізичними особами цивільно-правових договорів відчуження житлових будинків, квартир або їх частин, кімнат, садових (дачних) будинків, інших об’єктів нерухомості та земельних ділянок сплата державного мита провадиться за ставками, які встановлені Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» із змінами і доповненнями (далі – Декрет).

Статтею 3 Декрету визначено розміри ставок державного мита, а саме: 

за посвідчення договорів відчуження житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, а також інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у власності громадянина, який здійснює таке відчуження, – 1 відс.

від суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (п.п. «а» п. 3 ст. 3 Декрету);

за посвідчення договорів відчуження земельних ділянок, які перебувають у власності громадянина, який здійснює таке відчуження, – один відсоток від суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (п.п. «б» п. 3 ст. 3 Декрету). 

Оскільки Декретом передбачено дві ставки розміру державного мита за відчуження земельних ділянок, будівель i споруд, державне мито за об’єкти відчуження повинно справлятися окремо. 

Тобто, державне мито при відчуженні нерухомого майна разом із земельною ділянкою, на якій воно розташовано, справляється окремо за кожним з об’єктів відповідно до визначених розмірів:

за посвідчення договору відчуження об’єкту нерухомого майна, що перебуває у власності громадянина, який здійснює таке відчуження, у розмірі 

1 відс. від суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;

за посвідчення договору відчуження земельної ділянки, яка перебуває у власності громадянина, який здійснює таке відчуження, у розмірі 1 відс. від суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

ЗІР 106.02


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
878

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9371

Дефектний акт: зразок

Розглядаємо, що таке дефектний акт, наводимо зразок дефектного акту та аналізуємо законодавчі правила, за якими дефектний акт слід використовувати у будівництві
104971

Доповідна записка: зразок

Потрібно документально підтвердити суму зайвої виплати або виявлення факту пропажі матеріальних цінностей? Для цього можна оформити доповідну записку. Доповідна записка інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася. Тож у статті зразки доповідних записок
30800