Як показати кошти як транзитні коли «перерозподілили» орендну плату

1739

Запитання

Медичне КНП передало в оренду нерухоме майно спільної власності територіальної громади, яке обліковує на балансі. Орендар сплатив всю суму орендної плати на рахунок КНП. Своєю чергою, КНП перерахувало частину коштів до бюджету територіальної громади. Податківці кваліфікують це як розподіл доходу. Заклад опинився на порозі «прибутковості». Бухгалтер шукає спосіб владнати ситуацію та зберегти «пільговий» статус.

Відповідь

⚡️ ЯК КНП СКЛАСТИ РОБОЧИЙ ПЛАН РАХУНКІВ: АЛГОРИТМ + ЗРАЗОК ⚡️

Справді, позиція Мінфіну: «…спрямування комунальним некомерційним підприємством частини надходжень за оренду майна, закріпленого за ним на праві господарського відання або оперативного управління, до відповідних місцевих бюджетів або органів місцевого самоврядування — засновників таких підприємств, є розподілом отриманих доходів» (Лист № 11210).

І лише «…коли відповідно до договору оренди комунального майна орендар самостійно розподіляє кожний черговий платіж за оренду майна і спрямовує відповідні частини орендної плати безпосередньо комунальному некомерційному підприємству (балансоутримувачу) та до бюджету територіальної громади, а комунальне некомерційне підприємство, в свою чергу, у складі своїх доходів для цілей бухгалтерського обліку відображає одержану від орендаря частину орендної плати, яку в повному обсязі використовує для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, такий порядок розрахунків не є розподілом доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників) такого підприємства» (УПК № 23).

Отже, у ситуації зі звернення податківці мають підстави інкримінувати КНП розподіл доходів між засновниками (учасниками) і позбавити заклад неприбуткового статусу. Чи є шанс зберегти його? Вважаємо, що так.

Апелюйте до того, що КНП — лише посередник. І тому про розподіл доходів на користь засновника не йдеться. Адже надходження, що належать іншим особам, доходами визнавати не треба (пп. 6.6 НП(С)БО 15 «Дохід»). До того ж платежі за договорами комісії, агентськими угодами та іншими аналогічними договорами на користь комітента, принципала тощо не є витратами. До звіту про фінансові результати їх не включають (п. 9.1 НП(С)БО 16 «Витрати»).

Головне — не проводити в бухобліку як доходи кошти, які отримали не для себе, а щоб перерахувати до місцевого бюджету. Покажіть їх як транзитні:

Чи можна показати кошти як транзитні коли «перерозподілили» орендну плату

СКАЧАТИ ПРОВОДКУ ⏩

додаток

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бухоблік холодильників для вакцин

Оновлений порядок управління вакцинами зобов’язав надавачів послуг із вакцинації зберігати МІБП тільки в спеціалізованому холодильному обладнанні. Хоча у полі уваги — холодильники, приклади та проведення стануть у пригоді і в інших випадках придбання, внутрішнього переміщення, передачі та списання ОЗ
50

Новий порядок атестації працівників охорони здоров’я: головні акценти

Нові правила атестації працівників охорони здоров’я змінюють підходи до стажу, категорій і відповідальності. Розповідаємо, як саме оновилася процедура, хто за що відповідатиме, як обчислювати стаж і що тепер буде з кваліфікаційними категоріями
93

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
88

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4579