Виплатили працівнику лікарняні: чи має він право на податкову соціальну пільгу
Запитання
Чи застосовують податкову соціальну пільгу до суми допомоги, яку виплачують за листками непрацездатності?
Відповідь
Лікарняні: нарахування і оплата
Платник ПДФО має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді зарплати, на суму податкової соціальної пільги (пп. 169.1 Податкового кодексу України; далі ― ПК).
За визначенням ПК заробітна плата ― основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачують (надають) платнику ПДФО у зв’язку з відносинами трудового найму.
Оскільки лікарняні розглядають як зарплату платника ПДФО, то у разі її не перевищення граничного розміру загального місячного оподаткованого доходу від одного працедавця у вигляді зарплати, який передбачений нормами підпункту 169.4.1 ПК, найманий працівник має право на податкову соціальну пільгу.
За інформацією ДПС в Житомирській області
Добірка відповідей на запитання, з якими зверталися до нас ваші колеги, допоможе не наразитися на штрафи й не оплатити необґрунтовано видані лікарняні. Фахівець ПФУ підкаже, що робити, коли працівник надав два лікарняні. Чи можна оплатити лікарняний під час відпустки без збереження зарплати? Хто видає лікарняний по догляду за дитиною батькові тощо