Як відображати у чеках РРО/ПРРО штрих код марки акцизного податку при продажу подарункових наборів, які містять алкоголь

733

Запитання

Яким чином суб’єкту господарювання відображати у чеках РРО/ПРРО цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку при продажу подарункових наборів, які містять алкогольні напої?

Відповідь

Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів затвердив Мінфін наказом від 21.01.2016 № 13 (далі — Положення № 13).

Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1 наведений у додатку 1.

Він має містити обов’язкові реквізити, зокрема, такі як цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (рядок 9 «цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої» фіскального касового чека).

Рядки фіскального чека повторюються відповідно до кількості різних найменувань товарів (послуг), які оплачені за одним касовим чеком (п. 3 розд. ІІ Положення № 13).

Мінфін наказом від 08.06.2021 № 329 вніс зміни до форми та змісту розрахункових документів, які стосуються виключно наявності з 01.10.2021 року у фіскальних касових чеках (які формуються всіма без виключення РРО/ПРРО) цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.

Тобто, для підакцизної групи товарів встановили особливий режим програмування. Він не передбачає можливості використовувати назву однорідної групи (горілка, вино, сигарети тощо), а вимагає зазначати в фіскальних чеках РРО/ПРРО, які супроводжують продаж таких товарів, саме найменування конкретної одиниці підакцизного товару. При цьому обов’язково відображати в таких чеках, окрім найменування, їх УКТ ЗЕД, ціну та кількість, у тому числі відображати реквізити марки акцизного податку методом ручного введення (для РРО, що не можуть доопрацювати або використовують без сканеру) або сканування штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.

Тож, із 1 жовтня 2021 року госпсуб’єктам пропонують продавати подарункові набори, які містять алкогольні напої (дві та більше пляшок в одному подарунковому наборі), з дотриманням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР та Положення № 13. Тобто з урахуванням вичерпного переліку обов’язкових реквізитів для розрахункового документу, в якому необхідно відобразити цифрове значення штрих коду марки акцизного податку (серії та номеру) кожної пляшки алкогольного напою, які є в подарунковому наборі.

За інформацією ДПС у Київській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48164

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22781

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41138