Чи можна обійтися без ТТН і оприбуткувати товар за іншими документами?

1467

Запитання

Якщо постачальник не передав ТТН, чи можна обійтися без неї та оприбуткувати товар на підставі інших супровідних документів?

Відповідь

Чи можна обійтися без ТТН і оприбуткувати товар за іншими документами?

ОЛЕНА СЕРДЮК,

експерт МСFR Головбух, канд. екон. наук

З огляду на вимоги ДПС не рекомендуємо так чинити.

Наразі Правила № 363 визначають, що ТТН можна використовувати як один із документів для бухобліку. Про її обов’язковість не йдеться.

Товарно-транспортна накладна — єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов’язкові реквізити, передбачені цими Правилами.

Із розділу 1 Правил № 363

ВС також наголосив, що недоліки в ТТН і навіть повна її відсутність не можуть бути самостійним доказом нереальності господарської операції (постанови ВС від 05.01.2021 у справі № 820/1124/17, від 21.01.2021 у справі № 813/2204/17).

Але податківці наполягають ...

ДІЗНАТИСЯ ПОВНУ ВІДПОВІДЬ ⏩

Чи можна обійтися без ТТН і оприбуткувати товар за іншими документами?
Васильченко НаталіяГоловний редактор системи «Експертус Головбух»
Документуванню операцій з експорту та імпорту товарів і послуг приділяйте особливу увагу. Позаяк ЗЕД-операції мають низку особливостей, які відрізняють їх від звичайних господарських операцій, здійснюваних усередині країни. Документи за зовнішньоекономічними операціями у деяких випадках складають іноземною мовою. Часто вони мають не характерну для українського законодавства форму. Заповнюють ЗЕД-документи як в іноземній, так і в національній валюті з огляду на положення міжнародного та вітчизняного законодавства.


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
878

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9371

Дефектний акт: зразок

Розглядаємо, що таке дефектний акт, наводимо зразок дефектного акту та аналізуємо законодавчі правила, за якими дефектний акт слід використовувати у будівництві
104969

Доповідна записка: зразок

Потрібно документально підтвердити суму зайвої виплати або виявлення факту пропажі матеріальних цінностей? Для цього можна оформити доповідну записку. Доповідна записка інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася. Тож у статті зразки доповідних записок
30800