Оренда приміщення на неповний робочий день: чи можна обчислити земельний податок погодинно
Запитання
Чи можуть СГ обчислювати земельний податок погодинно, якщо вони надають в орендну приміщення на неповний робочий день (кілька годин на тиждень або день)?
Відповідь
СПЕЦПРОЄКТ. Робота та підтримка бізнесу в умовах війни
Плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків (пп. 10.1.1 та 265.1.3 Податкового кодексу України; ПК).
Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень ухвалюють рішення про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів, та про внесення змін до таких рішень (п. 12.3 ПК).
Ставки земельного податку з урахуванням підпункту 12.4.1 ПК встановлюють сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах ставок, визначених статтею 274 ПК (ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено незалежно від місцезнаходження) та статтею 277 ПК (ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено).
Згідно з пунктом 274.1 ПК ставки податку встановлюють:
- за земельні ділянки, у т. ч. право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), нормативну грошову оцінку яких проведено, — у розмірі не більше ніж 3% їх нормативної грошової оцінки;
- для земель загального користування — не більше ніж 1% їх нормативної грошової оцінки;
- для сільськогосподарських угідь — не менше ніж 0,3% та не більше ніж 1% їх нормативної грошової оцінки;
- для лісових земель — не більше ніж 0,1% їх нормативної грошової оцінки.
Ставку податку встановлюють у розмірі не більше ніж 12% їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форм власності) (п. 274.2 ПК).
Ставку податку за земельні ділянки, у т. ч. право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, встановлюють у розмірі не більше ніж 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по АР Крим або по області, для сільськогосподарських угідь — не менше ніж 0,3% та не більше ніж 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по АР Крим або по області, а для лісових земель — не більше ніж 0,1 % нормативної грошової оцінки площі ріллі по АР Крим або по області (п. 277.1 ПК).
При цьому згідно з пунктом 284.4 ПК плату за землю за земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляють у розмірі 25% земельного податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 ПК.
Норми ПК не передбачають ставок земельного податку за площі, що надають в оренду на неповний робочий день (кілька годин на тиждень або день).
Отже, суб’єкти господарювання, які надають в оренду приміщення на неповний робочий день, обчислюють земельний податок на загальних підставах.
Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас і у воєнний час. Відновили випуск електронних продуктів. Наша з вами головна мета — підтримати український бізнес у цей важкий час і зробити все від нас залежне задля спільної Перемоги. Передплачуйте ваші електронні журнали з вагомою знижкою у розмірі 50% на 6 місяців: Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також експертно-правову систему "Експертус Головбух". Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі питання і під час воєнного стану, і після нашої Перемоги.
Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!