Чи має мобілізований єдинник сплачувати податок за місяць, в якому його демобілізували
Запитання
Чи необхідно ФОПу -єдиннику, якого мобілізували на особливий період, сплачувати податок за місяць, у якому його демобілізували, якщо демобілізація відбулася до 20-го числа?
Відповідь
🎥 РОЗРАХУНКИ ПРИ ВИЇЗНІЙ ТОРГІВЛІФОПів-єдинників, які мали або не мали найманих працівників і яких мобілізували, на весь період військової служби звільнили від обов’язку нараховувати, сплачувати та подавати податкову звітність з єдиного податку (гл. 1 розд. XIV Податкового кодексу України (ПК)).
Підстава для такого звільнення — заява ФОПа та копія військового квитка або іншого документа, що підтверджує призов на військову службу. Документи слід подати до ДПС за місцем податкової реєстрації упродовж 10 днів після демобілізації або завершення лікування у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації.
Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують податок авансовим внеском не пізніше ніж 20-го числа поточного місяця (включно).
Отже, ФОПи-єдинники, яких демобілізували або які завершили лікування у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, не сплачують єдиний податок до 20-го числа поточного місяця, в якому їх демобілізували, якщо вони виконали вимоги пункту 25 підрозділу 10 розділу XX ПК.
За рекомендацією Мінекономіки обчислюйте середню зарплату для визначення критичного статусу за даними Податкового розрахунку. Пояснимо, з яких рядків визначати показники. Також у статті експерта — ситуації, за яких середня зарплата занижується