Чи має мобілізований єдинник сплачувати податок за місяць, в якому його демобілізували

2103

Запитання

Чи необхідно ФОПу -єдиннику, якого мобілізували на особливий період, сплачувати податок за місяць, у якому його демобілізували, якщо демобілізація відбулася до 20-го числа?

Відповідь

Робота з РРО: чеки, інтернет-торгівля, перевірки, штрафи

ФОПів-єдинників, які мали або не мали найманих працівників і яких мобілізували, на весь період військової служби звільнили від обов’язку нараховувати, сплачувати та подавати податкову звітність з єдиного податку (гл. 1 розд. XIV Податкового кодексу України (ПК)).

Підстава для такого звільнення — заява ФОПа та копія військового квитка або іншого документа, що підтверджує призов на військову службу. Документи слід подати до ДПС за місцем податкової реєстрації упродовж 10 днів після демобілізації або завершення лікування у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації.

Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують податок авансовим внеском не пізніше ніж 20-го числа поточного місяця (включно).

Отже, ФОПи-єдинники, яких демобілізували або які завершили лікування у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, не сплачують єдиний податок до 20-го числа поточного місяця, в якому їх демобілізували, якщо вони виконали вимоги пункту 25 підрозділу 10 розділу XX ПК.

За інформацією ДПС у м. Києві

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79184

Загальна система оподаткування ФОП 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
708172