Чи застосовують РРО/ПРРО перевізники-єдинники при розрахунках з використанням квитків

1760

Запитання

Чи застосовують РРО чи ПРРО підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють перевезення пасажирів при проведенні розрахунків з використанням талонів, квитків?

Відповідь

ФОП-єдиноподатник: практикум для бухгалтера та підприємця

Реєстратори розрахункових операцій та програмні РРО (далі — РРО/ПРРО) не застосовують платники єдиного податку першої групи (п. 296.10 Податкового кодексу України).

РРО або ПРРО та розрахункові книжки не застосовують, зокрема, за продажу проїзних і перевізних документів на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю (п. 4 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР).

Документ для регулярних пасажирських перевезень для пасажира — квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу. Для пільгового проїзду — посвідчення особи встановленого зразка чи довідка, на підставі якої надають пільга. У разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду — електронний квиток та документи для пільгового проїзду (ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III).

Типові форми квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування затвердив Мінтранс наказом від 25.05.2006 № 503.

Отже, ФОП-єдинники, які здійснюють перевезення пасажирів, у разі проведення розрахунків з використанням талонів, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, РРО або ПРРО та РК не застосовують.

За інформацією ДПС в Івано-Франківській області

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79244

Загальна система оподаткування ФОП 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
708654