Батько має двох чи більше дітей віком до 18 років, але одна із ним не проживає: чи має право на податкову соціальну пільгу

625

Запитання

Чи має право на ПСП батько, який має двох (чи більше дітей) віком до 18 років, але одна (чи більше) із них проживає з дружиною від першого шлюбу?

Відповідь

Відповідальність за помилки в обчисленні середньої зарплати

Для застосування податкової соціальної пільги (ПСП) з підстав, передбачених у підпункті 169.1.2 Податкового кодексу України (ПК), платник, який має двоє чи більше дітей віком до 18 років, крім заяви подає:

  • копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства;
  • документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізособа-платник постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну;
  • копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування — якщо із заявою звертається опікун або піклувальник (пп. 3 п. 5 Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги, що затвердив КМУ постановою від 29.12.2010 № 1227; далі — Порядок).

Питання утримання батьками дитини визначили Сімейним кодексом України (далі — СК). Батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладають у письмовій формі та нотаріально посвідчують (ч. 4 ст. 157 СК).

Якщо батько, який має двох дітей віком до 18 років, але одна із них проживає з дружиною від першого шлюбу, бажає скористатися правом на застосування до його доходу ПСП, то разом із поданням до роботодавця заяви щодо її застосування подає, крім документів визначених у Порядку, документи, що підтверджують факт утримання ним дітей. Такими документами можуть бути:

  • довідка органу опіки;
  • рішення суду або нотаріально завірений договір між колишніми чоловіком та дружиною щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини;
  • рішення суду про аліменти.

ЗІР, категорія 103.08.02

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова соціальна пільга: розмір, отримання, застосування

Зміна прожиткового мінімуму на початку року оновлює й податкові соціальні пільги (ПСП). Яким є розмір податкової соціальної пільги у 2024 році, коли вона нараховується, «дитячі» ПСП, документи для отримання пільги, приклади застосування ПСП, її особливості у одиноких матерів, працюючих студентів, «афганців», «чорнобильців», «АТОвців», пенсіонерів, осіб з інвалідністю – у консультації
322850

Податкова соціальна пільга 2019

Щороку змінюється низка показників, які впливають на соціальні гарантії – це, в першу чергу, мінімальна зарплата та прожитковий мінімум. Впливають вони й на податкову соціальну пільгу, яка використовується при розрахунку податку на доходи фізичних осіб з зарплати працівників. Хто має право на податкову соціальну пільга у 2019 році, чому дорівнює податкова соціальна пільга 2019 – відповіді знайдете у цьому огляді.
129999

Як застосовувати ПСП під час нарахування відпускних

Комірник Іван Васильович іде у відпустку з 14.08.2017. За дев’ять робочих днів бухгалтер Марія Семенівна нарахувала йому зарплату, за інші 18 календарних днів — відпускні. Іван Васильович виховує двох неповнолітніх дітей, тому написав заяву на застосування податкової соціальної пільги. Допоможемо Марії Семенівні правильно її застосувати.
6509