Чи можна зазначити у ПН іншу одиницю виміру, ніж за придбання товару
Запитання
Чи можна у графі 4 податкової накладної зазначати іншу одиницю виміру, ніж зазначили у податковій накладній за придбання товару?
Відповідь
Як із 1 серпня застосовувати 0% ПДВ у разі постачання товарів для транспорту і пальногоКеруйтеся пунктом 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307. Він передбачає, що:
- до графи 2 податкової накладної (ПН) вносять опис (номенклатуру) товарів/послуг постачальника (продавця);
- граф 4 і 5 — одиницю виміру товарів/послуг.
Графи 4 і 5 ПН заповнюють відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної (ПН).
У графі 4 ПН зазначають умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО.
У разі складання зведених ПН у графі 4 пишуть «грн».
Якщо товар/послуга, що постачають, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО, у графі 4 пишуть умовне позначення одиниці вимірювання цього товару/послуги, яке використовують для обліку та відображають у первинних документах;
У графі 5 — код відповідної одиниці вимірювання/обліку із КСПОВО.
Якщо у графі 4 зазначили умовне позначення одиниці виміру, яка відсутня в КСПОВО, графу 5 не заповнюють.
У графі 7 — ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ.
За складання ПН на операції постачання товарів, базою оподаткування для яких є максимальні роздрібні ціни, у графі 7 зазначають максимальну роздрібну ціну товару без урахування ПДВ.
Товар, ціну якого за придбання встановили, наприклад, за вагову одиницю — кілограм, тонну тощо, можна постачати за ціною за кількісну одиницю цього товару (штуку тощо). Тому одиниця виміру, що зазначили в графі 4 ПН, яку склали на операцію постачання товару, може відрізнятися від одиниці виміру в ПН, яку платник податку отримав за придбання цього товару.
За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків