Чи можна зазначити у ПН іншу одиницю виміру, ніж за придбання товару

831

Запитання

Чи можна у графі 4 податкової накладної зазначати іншу одиницю виміру, ніж зазначили у податковій накладній за придбання товару?

Відповідь

⚡️ Таблиця даних платника ПДВ: п’ятькейсів, щобуникнути блокування ПН

Керуйтеся пунктом 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307. Він передбачає, що:

  • до графи 2 податкової накладної (ПН) вносять опис (номенклатуру) товарів/послуг постачальника (продавця);
  • граф 4 і 5 — одиницю виміру товарів/послуг.

Графи 4 і 5 ПН заповнюють відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної (ПН).

У графі 4 ПН зазначають умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО.

У разі складання зведених ПН у графі 4 пишуть «грн».

Якщо товар/послуга, що постачають, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО, у графі 4 пишуть умовне позначення одиниці вимірювання цього товару/послуги, яке використовують для обліку та відображають у первинних документах;

У графі 5 — код відповідної одиниці вимірювання/обліку із КСПОВО.

Якщо у графі 4 зазначили умовне позначення одиниці виміру, яка відсутня в КСПОВО, графу 5 не заповнюють.

У графі 7 — ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ.

За складання ПН на операції постачання товарів, базою оподаткування для яких є максимальні роздрібні ціни, у графі 7 зазначають максимальну роздрібну ціну товару без урахування ПДВ.

Товар, ціну якого за придбання встановили, наприклад, за вагову одиницю — кілограм, тонну тощо, можна постачати за ціною за кількісну одиницю цього товару (штуку тощо). Тому одиниця виміру, що зазначили в графі 4 ПН, яку склали на операцію постачання товару, може відрізнятися від одиниці виміру в ПН, яку платник податку отримав за придбання цього товару.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнення додатку 6 до декларації з ПДВ

Що таке додаток 6 до декларації з ПДВ? У Додатку 6 наводьте розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 6 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності
119

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22065

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
459869

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
313482