ПН за лютий — травень 2022-го зареєстрували 15.07.2022: чи своєчасно

1643

Запитання

Товариство у лютому — травні 2022 року придбало товари/послуги, податкові накладні за якими зареєстрував у ЄРПН постачальник 15.07.2022. Чи є такі ПН своєчасно зареєстрованими?

Відповідь

⚡️ Сім правил для успішного врахування Таблиці даних

Платники ПДВ зобов’язані зареєструвати в ЄРПН податкові накладні (ПН) та розрахунки коригування (РК), складені за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими впродовж лютого — травня 2022 року, до 15.07.2022, тобто не пізніше 14.07.2022.

Тож ПН, складені за операціями з постачання товарів/послуг впродовж лютого — травня 2022 року, зареєстровані в ЄРПН 15.07.2022, вважають зареєстрованими несвоєчасно.

Якщо постачальник несвоєчасно зареєстрував  у ЄРПН ПН за операціями з постачання товарів/послуг, які були проведені  у лютому — травні 2022-го, то платник податку — покупець має право віднести суми ПДВ, зазначені у таких ПН, до податкового кредиту в податковій звітності:

  • за той звітний період, у якому такі ПН зареєстрували в ЄРПН
  • або будь-який наступний звітний період, але не пізніше як за 365 к. дн. від дати складення таких ПН.

Якщо податковий кредит за операціями з придбання товарів/послуг, здійсненими у лютому — травні 2022 року, покупець сформував на підставі первинних (розрахункових) документів, то через те, що постачальник, який міг своєчасно виконати податкові обов’язки, але зареєстрував у ЄРПН ПН, що підтверджують такі суми податкового кредиту, 15.07.2022 та пізніше,     покупець втрачає право формувати податковий кредит у звітних періодах лютого—травня 2022 року.

У такому разі суми ПДВ, віднесені до податкового кредиту звітного періоду лютий — травень 2022 року, на підставі первинних (розрахункових) документів, необхідно виключити з декларації такого звітного періоду, подавши уточнювальний розрахунок до декларації.

У звітному періоді, в якому відбулася реєстрація таких ПН у ЄРПН, платник податку — покупець має право включити суми податку, зазначені в таких ПН:

  • до складу податкового кредиту такого звітного періоду
  • або будь-якого наступного звітного періоду в межах 365 к. дн. із дати складення таких ПН.

За інформацією ГУ ДПС у Житомирській області

Вебінар для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
308501

Календар бухгалтера 2024: травень

Цьогоріч травень також не святковий – через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу – все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2024, а сплатити податки – податковий календар на травень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2024
27498

Роялті: визначення, облік, оподаткування

Роялті викликає труднощі в обліку для бухгалтерів. Розглянемо, які особливості обліку та оподаткування таких виплат, чим вирізняється роялті для податкових цілей, а також що саме слід врахувати у ліцензійному договорі, аби не було податкових проблем із роялті
28312

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 27.03.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
9611