ПН за лютий — травень 2022-го зареєстрували 15.07.2022: чи своєчасно

2216

Запитання

Товариство у лютому — травні 2022 року придбало товари/послуги, податкові накладні за якими зареєстрував у ЄРПН постачальник 15.07.2022. Чи є такі ПН своєчасно зареєстрованими?

Відповідь

Як складати ПН на постачання окремих видів товарів

Платники ПДВ зобов’язані зареєструвати в ЄРПН податкові накладні (ПН) та розрахунки коригування (РК), складені за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими впродовж лютого — травня 2022 року, до 15.07.2022, тобто не пізніше 14.07.2022.

Тож ПН, складені за операціями з постачання товарів/послуг впродовж лютого — травня 2022 року, зареєстровані в ЄРПН 15.07.2022, вважають зареєстрованими несвоєчасно.

Якщо постачальник несвоєчасно зареєстрував  у ЄРПН ПН за операціями з постачання товарів/послуг, які були проведені  у лютому — травні 2022-го, то платник податку — покупець має право віднести суми ПДВ, зазначені у таких ПН, до податкового кредиту в податковій звітності:

  • за той звітний період, у якому такі ПН зареєстрували в ЄРПН
  • або будь-який наступний звітний період, але не пізніше як за 365 к. дн. від дати складення таких ПН.

Якщо податковий кредит за операціями з придбання товарів/послуг, здійсненими у лютому — травні 2022 року, покупець сформував на підставі первинних (розрахункових) документів, то через те, що постачальник, який міг своєчасно виконати податкові обов’язки, але зареєстрував у ЄРПН ПН, що підтверджують такі суми податкового кредиту, 15.07.2022 та пізніше,     покупець втрачає право формувати податковий кредит у звітних періодах лютого—травня 2022 року.

У такому разі суми ПДВ, віднесені до податкового кредиту звітного періоду лютий — травень 2022 року, на підставі первинних (розрахункових) документів, необхідно виключити з декларації такого звітного періоду, подавши уточнювальний розрахунок до декларації.

У звітному періоді, в якому відбулася реєстрація таких ПН у ЄРПН, платник податку — покупець має право включити суми податку, зазначені в таких ПН:

  • до складу податкового кредиту такого звітного періоду
  • або будь-якого наступного звітного періоду в межах 365 к. дн. із дати складення таких ПН.

За інформацією ГУ ДПС у Житомирській області

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
723492

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26951

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198249

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5583

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
13950