ПН за лютий — травень 2022-го зареєстрували 15.07.2022: чи своєчасно

1945

Запитання

Товариство у лютому — травні 2022 року придбало товари/послуги, податкові накладні за якими зареєстрував у ЄРПН постачальник 15.07.2022. Чи є такі ПН своєчасно зареєстрованими?

Відповідь

Як із 1 серпня застосовувати 0% ПДВ у разі постачання товарів для транспорту і пального

Платники ПДВ зобов’язані зареєструвати в ЄРПН податкові накладні (ПН) та розрахунки коригування (РК), складені за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими впродовж лютого — травня 2022 року, до 15.07.2022, тобто не пізніше 14.07.2022.

Тож ПН, складені за операціями з постачання товарів/послуг впродовж лютого — травня 2022 року, зареєстровані в ЄРПН 15.07.2022, вважають зареєстрованими несвоєчасно.

Якщо постачальник несвоєчасно зареєстрував  у ЄРПН ПН за операціями з постачання товарів/послуг, які були проведені  у лютому — травні 2022-го, то платник податку — покупець має право віднести суми ПДВ, зазначені у таких ПН, до податкового кредиту в податковій звітності:

  • за той звітний період, у якому такі ПН зареєстрували в ЄРПН
  • або будь-який наступний звітний період, але не пізніше як за 365 к. дн. від дати складення таких ПН.

Якщо податковий кредит за операціями з придбання товарів/послуг, здійсненими у лютому — травні 2022 року, покупець сформував на підставі первинних (розрахункових) документів, то через те, що постачальник, який міг своєчасно виконати податкові обов’язки, але зареєстрував у ЄРПН ПН, що підтверджують такі суми податкового кредиту, 15.07.2022 та пізніше,     покупець втрачає право формувати податковий кредит у звітних періодах лютого—травня 2022 року.

У такому разі суми ПДВ, віднесені до податкового кредиту звітного періоду лютий — травень 2022 року, на підставі первинних (розрахункових) документів, необхідно виключити з декларації такого звітного періоду, подавши уточнювальний розрахунок до декларації.

У звітному періоді, в якому відбулася реєстрація таких ПН у ЄРПН, платник податку — покупець має право включити суми податку, зазначені в таких ПН:

  • до складу податкового кредиту такого звітного періоду
  • або будь-якого наступного звітного періоду в межах 365 к. дн. із дати складення таких ПН.

За інформацією ГУ ДПС у Житомирській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235194

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80348

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74374

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59640