Обов’язкова реєстрація платником ПДВ: чи включати до обсягу доходів безоплатну передачу необоротних активів

932

Запитання

Чи враховувати безоплатну передачу необоротних активів до обсягу доходів, щоб визначити, чи реєструватися платником ПДВ?

Відповідь

Безлімітна підтримка користувачів «Експертус Головбух»

Якщо за останніх 12 календарних місяців загальна сума операцій з постачання товарів/послуг, зокрема через інтернет, сукупно перевищує 1 млн грн без ПДВ, потрібно зареєструватися платником ПДВ в органі контролю за своїм місцезнаходженням (п. 181.1 Податкового кодексу України (ПК)). Виняток — єдинники першої — третьої груп.

До оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг відносять операції, що підлягають оподаткуванню ПДВ за основною ставкою 20%, ставками 7% і 14%, нульовою ставкою ПДВ, а також звільнені чи умовно звільнені від оподаткування ПДВ.

Нагадаємо, що таке постачання товарів та послуг:

Постачання послуг — будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав щодо таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживають у процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Із підпункту 14.1.185 ПК

 

Постачання товарів — будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, зокрема продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Із підпункту 14.1.191 ПК

 

Окрім того, постачанням товарів вважають ліквідацію за власним бажанням необоротних активів платника (пп. «д» пп. 14.1.191 ПК).

Тож, коли визначаєте, чи потрібно реєструватися платником ПДВ, до розрахунку загальної суми операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, включайте обсяги операцій:

  • з безоплатної передачі та надання товарів/послуг;
  • ліквідації за власним бажанням необоротних активів.

За інформацією ГУ ДПС у Тернопільській області

 

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт до ТЦК про транспортні засоби: зразок

Форма, порядок та строки подання інформації про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан до територіального центру комплектування. Перелік суб’єктів, хто зобов’язаний подавати інформацію про транспорт. Дані, які слід наводити у відомості
10839

Оперативний лізинг в Україні

Що таке оперативний лізинг та чи є різниця між ним і звичайною орендою. Про правові, податкові та бухгалтерські нюанси оперативного лізингу в Україні, документальне оформлення, визнання доходів і витрат з оперативного лізингу, облік лізингу основних засобів та інвестиційної нерухомості з урахуванням нещодавніх оновлень НП(С)БО 14 «Оренда» — все у цьому огляді
15134

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
285246