Чи можуть платники ПДВ подати уточнюючі розрахунки за періоди до лютого 2022 року
Запитання
За зменшення показників якого саме рядка податкової декларації з ПДВ — 9 чи 18 не можна подавати уточнюючі розрахунки за звітні періоди до лютого 2022 року?
Відповідь
Як складати ПН на постачання окремих видів товарівНа період воєнного стану платники ПДВ не мають права подавати уточнюючі розрахунки (УР) до податкової декларації з ПДВ (далі — декларація) за звітні періоди до лютого 2022 року, щоб зменшити податкові зобов’язання або отримати бюджетне відшкодування ПДВ (пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України (ПК)).
Податкове зобов’язання — загальна сума ПДВ, яку платник податку одержав/нарахував у звітному/податковому періоді (пп. 14.1.156 ПК).
Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ Мінфін затвердив наказом від 28.01.2016 № 21 (далі — Порядок № 21).
До декларації вносять дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний період без наростаючого підсумку.
Якщо різниця між сумою податкових зобов’язань і податкового кредиту — позитивна, заповнюють рядок 18 декларації (тобто різниця між даними рядків 9 і 17) (пп. 1 п. 5 розд. V Порядку № 21).
У рядку 18 декларації зазначають суму ПДВ, яку слід нарахувати за підсумками поточного звітного періоду та сплатити до загального фонду держбюджету в порядку, що визначає стаття 200 ПК.
Тож платники податку не мають права подавати УР за звітні/податкові періоди до лютого 2022 року зі зменшенням показника рядка 18 декларації.
За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків