Чи можуть платники ПДВ подати уточнюючі розрахунки за періоди до лютого 2022 року

571

Запитання

За зменшення показників якого саме рядка податкової декларації з ПДВ — 9 чи 18 не можна подавати уточнюючі розрахунки за звітні періоди до лютого 2022 року?

Відповідь

⚡️ Таблиця даних платника ПДВ: п’ятькейсів, щобуникнути блокування ПН

На період воєнного стану платники ПДВ не мають права подавати уточнюючі розрахунки (УР) до податкової декларації з ПДВ (далі — декларація) за звітні періоди до лютого 2022 року, щоб зменшити податкові зобов’язання або отримати бюджетне відшкодування ПДВ (пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України (ПК)).

Податкове зобов’язання — загальна сума ПДВ, яку платник податку одержав/нарахував у звітному/податковому періоді (пп. 14.1.156 ПК).

Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ Мінфін затвердив наказом від 28.01.2016 № 21 (далі — Порядок № 21).

До декларації вносять дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний період без наростаючого підсумку.

Якщо різниця між сумою податкових зобов’язань і податкового кредиту — позитивна, заповнюють рядок 18 декларації (тобто різниця між даними рядків 9 і 17) (пп. 1 п. 5 розд. V Порядку № 21).

У рядку 18 декларації зазначають суму ПДВ, яку слід нарахувати за підсумками поточного звітного періоду та сплатити до загального фонду держбюджету в порядку, що визначає стаття 200 ПК.

Тож платники податку не мають права подавати УР за звітні/податкові періоди до лютого 2022 року зі зменшенням показника рядка 18 декларації.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнення додатку 6 до декларації з ПДВ

Що таке додаток 6 до декларації з ПДВ? У Додатку 6 наводьте розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 6 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності
104

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22018

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
459251

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
313300