Нерезидент отримав е-послуги за оплату не в євро/доларах: як визначити податкові зобов’язання з ПДВ

732

Запитання

На яку дату та за яким курсом нерезидент визначає податкові зобов’язання з ПДВ за операціями з постачання електронних послуг, у разі отримання вартості таких послуг у валюті, іншій ніж євро або долар США?

Відповідь

ПДВ: від азів до майстерності

Реєстрація як платника податку особи-нерезидента, який постачає електронні послуги фізособам, місце постачання яких розташовано на митній території України, здійснюється на підставі заяви (п. 208 прим. 1.2 Податкового кодексу України; ПК). У заяві про реєстрацію як платника податку зазначають, зокрема, інформацію щодо іноземної валюти (євро або долар США), в якій особа-нерезидент буде сплачувати податок.

Датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання платником податків — нерезидентом е-послуг є останній день звітного (податкового) періоду, в якому оплачено е-послуги (п. 208 прим. 1.5 ПК).

Базу оподаткування операцій з постачання платником податків — нерезидентом е-послуг визначають за вартістю таких послуг (п. 208 прим. 1.6 ПК).

Податок становить 20% бази оподаткування, і його додають до вартості е-послуг, крім операцій, звільнених від оподаткування ПДВ.

Базу оподаткування та суму податку визначають в іноземній валюті (євро або долар США).

Сума податкового зобов’язання, зазначена платником податків — нерезидентом, підлягає сплаті в іноземній валюті (євро або долар США) упродовж 30 к. дн., що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого пунктом 208 прим. 1.8 ПК для подання спрощеної податкової декларації, на валютний рахунок, відкритий центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в уповноваженому банку (п. 208 прим. 1.9 ПК).

Щоб  визначити податкові зобов’язання зі сплати податків і зборів, застосовують офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Нацбанком, що діє на 0 годин дня подання особою-нерезидентом податкової декларації щодо постачання е-послуг 9 (п. 39 прим. 1.1 ПК).

Отже, незалежно від того, що оплату вартості е-послуг отримали у валюті, іншій ніж євро або долар США, для визначення податкових зобов’язань зі сплати ПДВ особа-нерезидент здійснює перерахунок отриманої іноземної валюти у валюту, зазначену для сплати податку (євро або долар США) за офіційним курсом валюти України до іноземних валют, встановленим Нацбанком, що діє на 0 годин дня подання особою-нерезидентом податкової декларації щодо постачання е-послуг.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок в декларації з ПДВ

У консультації про те, як виправити помилки у ПДВ-звітності. Розглянемо можливі наслідки та варіанти виправлення помилок, основні їхні види, плюси й мінуси ПДВ-декларації «Звітна нова» та уточнюючого розрахунку, а також розмір самоштрафу і пені, куди їх сплачувати та як обліковувати
108718

Бюджетне відшкодування ПДВ

Податок на додану вартість — це найскладніший податок, як для платника, так і для самої ДПС. До бюджету сплачується різниця між податковим зобов’язанням і податковим кредитом. Якщо ж отримали «мінус», то тоді все навпаки — можна отримати бюджетне відшкодування ПДВ. Про право на бюджетне відшкодування ПДВ, заповнення декларації на відшкодування ПДВ, відшкодування ПДВ під час воєнного стану та інші подробиці — в огляді
175955

Штраф за несвоєчасну сплату ПДВ 2024

Який штраф за несвоєчасну сплату ПДВ загрожує у 2024 році? Як сплатити штраф, якщо в акті перевірки немає реквізитів, — дізнаєтеся в консультації
60958

Розблокування податкових накладних

Якщо трапилося так, що вашу податкову накладну заблокували, варто докласти зусиль для її розблокування. У цьому допоможуть алгоритм розблокування податкових накладних у 2024 році та зразки, що будуть необхідні вам у процесі розблокування податкових накладних
139198

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 28.06.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
10429