Як розрахувати період, коли можна подати заяву про неможливість виконати податкові обов’язки

399

Запитання

З якої дати платнику податків рахувати 60 календарних днів, щоб подати заяву про відсутність можливості виконати податкові обов’язки, якщо він не зміг подати її до 30.09.2022?

Відповідь

Чи індексувати зарплати у квітні 2024 року

Якщо до 30.09.2022 включно платник податків не міг подати до ДПС заяву і документи, що підтверджують неможливість виконати податковий обов’язок (зареєструвати податкові накладні, подати звітність, сплати податки тощо), він має це зробити, щойно з’явиться можливість, але не пізніше 60-ти календарних днів (к. дн.) з першого дня місяця, що настає за місяцем відновлення цієї можливості.

Наприклад, якщо можливість виконати податковий обов’язок з’явилася 20.10.2022, то заяву і документи слід подати у період з 20.10.2022 до 30.12.2022 включно:

11 к. дн. жовтня (кількість днів до завершення місяця, в якому відновилася можливість виконати податкові обов’язки) + 30 к. дн. листопада + 30 к. дн. грудня (60 к. дн. з першого дня місяця, що настає за місяцем відновлення цих можливостей).

Форма заяви — довільна.

Платників податків, які вчасно не подали заяви та документи, або щодо яких орган контролю ухвалив вмотивоване рішення про те, що вони можукть своєчасно виконати свої податкові обов’язки, вважають такими, що мають можливість своєчасно виконати податкові обов’язки.

За інформацією ДПС

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21753

Головне для бухгалтера в травні 2024 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
2726

Форма № 4-ПН

Хто і коли повинен подавати Звіт № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці», актуальний бланк і зразок форми № 4-ПН — у статті
7900