Не подали звітність про обіг спирту через збої в роботі е-кабінету: чи буде відповідальність

422

Запитання

Чи застосовують відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності з виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у зв’язку з тимчасовим обмеженням роботи електронних сервісів та інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС?

Відповідь

Найкращий помічник для вас: система «Експертус Головбух»

До суб’єктів господарювання не застосовують відповідальність за те, що вони не подали чи несвоєчасно подали звітність з виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів через тимчасові обмеження роботи електронних сервісів та інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС. Але за умови, що ці обмеження підтверджує:

  • технічний адміністратор;
  • або методолог електронного кабінету;
  • або повідомлення на офіційному вебсайті ДПС.

Обставини, за яких звільняють від фінансової відповідальності за податкові правопорушення:

  • платник податків вчинив порушення через виявленні в роботі е-кабінету технічної, методологічної помилки чи технічного збою;
  • цю помилку/збій визнав технічний адміністратор або методолог е-кабінету чи підтверджує повідомлення на офіційному вебсайті ДПС;
  • або рішення суду підтверджує, що порушення зумовлені винятково технічною, методологічною помилкою чи технічним збоєм (пп. 112.8.7 Податкового кодексу України (ПК)).

Ненарахування штрафів, пені за порушення, зумовлені винятково технічною або методологічною помилкою чи технічним збоєм у роботі е-кабінету, фіксують у програмному забезпеченні, яке застосовують для автоматичного обчислення штрафів або пені.

Отже, до суб’єктів господарювання не застосовують відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у разі тимчасового обмеження роботи електронних сервісів та інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС. Це підтверджують вимоги підпункту 112.8.7 ПК.

ЗІР, категорія 113.05

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт 51-пас і 51-вант: заповнюємо звіти автоперевізників правильно

Як заповнити статистичну звітність автоперевізників. Мова піде про пасажирські перевезення (51-пас) і вантажні перевезення (51-вант), які здійснюються на комерційній основі, як їх заповнити, кому складати та подавати
5253

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22018