Чи діє готівкове обмеження на отримання та повернення поворотної фіндопомоги

392

Запитання

Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків у розмірі 50 тис. грн, на розрахунки суб’єкта господарювання з фізособою у разі отримання та повернення поворотної фінансової допомоги?

Відповідь

🔊 Штрафи за відсутність або незастосування РРО

Суб’єкти господарювання мають право розраховуватися готівкою між собою або з фізособами упродовж одного дня за одним або декількома платіжними документами в межах граничних сум, які встановило Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою НБУ від 29.12.2017 № 148 (далі — Положення № 148).

Платежі понад граничні суми проводять через надавачів платіжних послуг — переказом з рахунку на рахунок або внесенням коштів до кас надавачів платіжних послуг для подальшого їх переказу на рахунки. Кількість суб’єктів господарювання і фізосіб, з якими можна проводити готівкові розрахунки упродовж дня, не обмежена.

Розрахунки суб’єктів господарювання і фізосіб готівкою без відкриття рахунку шляхом внесення готівки до кас надавачів платіжних послуг для подальшого її переказу на рахунки інших суб’єктів господарювання або фізосіб, для платників коштів є готівковими, а для отримувачів коштів — безготівковими (п. 10 розд. ІІ Положення № 148).

Водночас Положення № 148 не визначає, чи поширюються його норми на операції між суб’єктом господарювання і фізособами з отримання та повернення поворотної фінансової допомоги. Тому податківці рядять звернутися за роз’ясненням з цього питання до НБУ як до розробника Положення № 148.

ЗІР, категорія 109.13

Вебінар для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір позики: зразок

Договір позики містить істотні умови: ви отримуєте гроші або речі у борг зі зобов’язанням погасити суму, або повернути річ у визначений термін. Скачайте ЗРАЗОК ДОГОВОРУ ПОЗИКИ, щоб забути про помилки. У статті також дізнаєтесь, як правильно оформити договір позики, які податкові і юридичні аспекти, що з оподаткуванням та обліком
36206

Як відкрити та обліковувати літній майданчик

На час спеки суб’єкти ресторанного господарства відкривають додаткові літні майданчики. Це зручно для клієнтів, яким приємніше відпочивати просто неба, і вигідно суб’єктам господарювання. З'ясуємо, як організувати роботу літнього майданчика і відобразити такі операції в обліку
1493

Головне для бухгалтера в травні 2024 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
2431

Статутний капітал підприємства 2024: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу.
128745

Рахунок-фактура: зразок

Маєте справу з рахунком-фактурою у внутрішніх операціях чи інвойсом у ЗЕД — пам’ятайте, що не кожен рахунок має статус первинного документа, і не за кожним рахунком відбувається оплата. Які умови треба виконати, аби рахунок вважався первинним документом, рахунок фактура бланк — у консультації
173340