Чи діє готівкове обмеження на отримання та повернення поворотної фіндопомоги

408

Запитання

Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків у розмірі 50 тис. грн, на розрахунки суб’єкта господарювання з фізособою у разі отримання та повернення поворотної фінансової допомоги?

Відповідь

🔊 Штрафи за відсутність або незастосування РРО

Суб’єкти господарювання мають право розраховуватися готівкою між собою або з фізособами упродовж одного дня за одним або декількома платіжними документами в межах граничних сум, які встановило Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою НБУ від 29.12.2017 № 148 (далі — Положення № 148).

Платежі понад граничні суми проводять через надавачів платіжних послуг — переказом з рахунку на рахунок або внесенням коштів до кас надавачів платіжних послуг для подальшого їх переказу на рахунки. Кількість суб’єктів господарювання і фізосіб, з якими можна проводити готівкові розрахунки упродовж дня, не обмежена.

Розрахунки суб’єктів господарювання і фізосіб готівкою без відкриття рахунку шляхом внесення готівки до кас надавачів платіжних послуг для подальшого її переказу на рахунки інших суб’єктів господарювання або фізосіб, для платників коштів є готівковими, а для отримувачів коштів — безготівковими (п. 10 розд. ІІ Положення № 148).

Водночас Положення № 148 не визначає, чи поширюються його норми на операції між суб’єктом господарювання і фізособами з отримання та повернення поворотної фінансової допомоги. Тому податківці рядять звернутися за роз’ясненням з цього питання до НБУ як до розробника Положення № 148.

ЗІР, категорія 109.13

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата дивідендів

Розбираємо бухгалтерський облік нарахування та виплати дивідендів, їхнє оподаткування. Виплату дивідендів юрособам і фізособам, резидентам і нерезидентам, обліку у емітента й отримувача. Також висвітлюємо облік реінвестиції дивідендів
49002

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжено до 11 серпня 2024 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
6492

Бухгалтерський облік торгової марки 2024

Торгові марки, бренди у компаніях світового ринку можуть мати значну вартість у бухгалтерському балансі. За якими правилами обліковувати торговельну марку, чи завжди це нематеріальний актив, коли виникає роялті з торговельної марки та правила оподаткування торговельних марок – про все це у консультації
21320

Електронний документообіг замість паперового

Електронні накладні, електронні договори, електронні акти – все це можна поєднати електронною системою документообігу з використанням електронного підпису. Розбираємо, яких правил електронного документообігу слід дотримуватися
31300