Чи має право роботодавець відмовити у щорічній відпустці повної тривалості через воєнний стан

465

Запитання

Відповідно до графіка відпусток працівник має йти у відпустку, але роботодавець відмовляє у наданні 24 к. дн. (згоден надати 22 к. дн.), пояснюючи воєнним станом. Чи має право працівник на відпустку повної тривалості?

Відповідь

Заробітна плата і аванс: поради експерта + розрахункові приклади

Так, працівник має право на щорічну відпустку повної тривалості – 24 к. дн.

Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на підприємстві (ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

У період дії воєнного стану щорічну основну оплачувану відпустку надають працівникам тривалістю 24 к. дн. (ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX).

У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику  надати будь-якого виду відпустку (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо працівника залучили до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

За інформацією Держпраці у Черкаській області

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Резерв відпусток: створення та облік

Виплата відпускних та компенсації за невикористані відпустки здійснюють за рахунок забезпечення оплати відпусток. Це своєрідний резервний фонд, який бухгалтери часто називають «резервом відпусток». Розповімо, для чого його створювати, як його розраховувати та відображати в обліку
52754

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21752

Відпустка за роботу на комп’ютері в період воєнного стану

Додаткова відпустка за роботу на комп’ютері належить до щорічних. У період воєнного стану діють особливі правила надання щорічних відпусток. Експерт пояснив, чи стосуються вони відпустки за роботу на комп’ютері
18210