Списали заборгованість фізособи-боржника, за якою минув строк позовної давності: як відобразити в додатку 4ДФ
Запитання
Як у додатку 4ДФ до об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ відобразити суму списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності, що обліковувала юрособа, якщо цю заборгованість списали на користь фізособи-боржника?
Відповідь
Національна сертифікація бухгалтерів — 2025Суму списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності, юрособи відображають у додатку 4ДФ до об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ з ознаку доходу «107». Графи 4 «Сума перерахованого податку», 4а «Сума нарахованого податку» не заповнюють, в них проставляють «0». При цьому фізособа самостійно сплачує податок з цих доходів і зазначає їх у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Водночас суму списаної на користь фізособи заборгованості, за якою минув строк позовної давності, розмір якої не перевищує 50% місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, відображають у додатку 4ДФ з ознакою доходу «194» (як виплату інших доходів). Нагадаємо, у 2023 році 50% місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи — це 1342,00 грн.
За інформацією ДПС у Закарпатській області
Ставка військового збору повинна збільшитись з 1,5% до 5%. Податкові зміни ухвалили, але Президент України їх досі не підписав. Жовтень 2024-го завершися із діючою ставкою військового збору – 1,5%. Тримайте пояснення експерта, коли і як будемо утримувати військовий збір за новою ставкою