Списали заборгованість фізособи-боржника, за якою минув строк позовної давності: як відобразити в додатку 4ДФ

949

Запитання

Як у додатку 4ДФ до об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ відобразити суму списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності, що обліковувала юрособа, якщо цю заборгованість списали на користь фізособи-боржника?

Відповідь

Національна сертифікація бухгалтерів — 2024

Суму списаної заборгованості, за якою минув строк позовної давності, юрособи відображають у додатку 4ДФ до об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ з ознаку доходу «107». Графи 4 «Сума перерахованого податку», 4а «Сума нарахованого податку» не заповнюють, в них проставляють «0». При цьому фізособа самостійно сплачує податок з цих доходів і зазначає їх у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Водночас суму списаної на користь фізособи заборгованості, за якою минув строк позовної давності, розмір якої не перевищує 50% місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, відображають у додатку 4ДФ з ознакою доходу «194» (як виплату інших доходів). Нагадаємо, у 2023 році 50% місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи — це 1342,00 грн.

 

За інформацією ДПС у Закарпатській області

 

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт 51-пас і 51-вант: заповнюємо звіти автоперевізників правильно

Як заповнити статистичну звітність автоперевізників. Мова піде про пасажирські перевезення (51-пас) і вантажні перевезення (51-вант), які здійснюються на комерційній основі, як їх заповнити, кому складати та подавати
5268

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22065