Як ФОП-єдиннику заповнити декларацію, якщо виявлено помилки по нарахованому єдиному податку?

893

Запитання

Як заповнити податкову декларацію платника єдиного податку, якщо ФОП виявив і самостійно виправив помилки з податкового зобов’язання по єдиному податку?

Відповідь

ФОП: реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини

Форма податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця затверджена наказом Мінфіну від 19.06.2015 № 578 (далі — декларація).

ФОП-єдинник першої — третьої групи може подавати декларацію як звітну (звітну нову), так і уточнюючу. При цьому в полі 01 робить відповідні відмітки.

Якщо подаєте звітну (звітну нову) декларацію, у полі 02 зазначайте звітний (податковий) період, за який її подаєте. Якщо у складі такої декларації уточнюєте показники минулих звітних періодів, то у полі 03 вкажіть звітний (податковий) період, який уточнюєте.

У складі звітної або звітної нової декларації можете уточнити показники декларації за один податковий період, що минув.

Якщо подаєте уточнюючу декларацію, у полях 02 та 03 такої декларації податковий (звітний) період та податковий (звітний) період, який уточнюєте, заповнюйте однаковими значеннями, що відповідають звітному (податковому) періоду, що уточнюєте.

Якщо виправляєте помилки за минулі звітні періоди у складі звітної (звітної нової) декларації, то залежно від обраної групи вкажіть правильні значення показників госпдіяльності за звітний (податковий) період, за який подаєте декларацію, у відповідних розділах з ІІ по ІV декларації, та визначте:

  • виправлені податкові зобов’язання по єдиному податку за звітний (податковий) період у розділі V декларації (рядки 08—14);
  • суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за минулі періоди, суму пені та штрафу (в розмірі 5% від суми збільшення) у розділі VІ Декларації (рядки 15—20).

Якщо виправлення робите в уточнюючій декларації, то залежно від обраної групи, зазначте правильні показники госпдіяльності за звітний (податковий) період, що уточнюєте у відповідних розділах з ІІ по ІV декларації, та визначте:

  • податкове зобов’язання за звітний (податковий) період, що уточнюєте, в розділі V декларації (рядки 08—14);
  • суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, суму пені та штрафу (в розмірі 3% від суми збільшення) у розділі VІ декларації (рядки 15—20).

ЗІР, категорія 107.01.07

 


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
142787

Декларація платника єдиного податку 3 групи юридичної особи

Насьогодні група 3 єдиного податку для юросіб — це сплата податку в розмірі 3% або 5% від отриманого доходу, а з 2025 року — ще й військового збору. Як скласти оновлену форму декларації для юрособи, що є платником єдиного податку групи 3, а також приклад заповнення такої декларації — у консультації
48846

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28545

Книга обліку доходів та витрат платника єдиного податку

Книга обліку доходів платника єдиного податку – необхідна річ для будь якого підприємця, що перебуває на єдиному податку. І в цьому матеріалі ми розкажемо все про ведення книги обліку доходів, у якій формі її можна вести, чи треба щоденні записи, скільки часу зберігати книгу, як її розробити самостійно та інші питання
79614