Як ФОП-єдиннику заповнити декларацію, якщо виявлено помилки по нарахованому єдиному податку?

684

Запитання

Як заповнити податкову декларацію платника єдиного податку, якщо ФОП виявив і самостійно виправив помилки з податкового зобов’язання по єдиному податку?

Відповідь

⚡ Усе про ФОП: КВЕД, реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини

Форма податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця затверджена наказом Мінфіну від 19.06.2015 № 578 (далі — декларація).

ФОП-єдинник першої — третьої групи може подавати декларацію як звітну (звітну нову), так і уточнюючу. При цьому в полі 01 робить відповідні відмітки.

Якщо подаєте звітну (звітну нову) декларацію, у полі 02 зазначайте звітний (податковий) період, за який її подаєте. Якщо у складі такої декларації уточнюєте показники минулих звітних періодів, то у полі 03 вкажіть звітний (податковий) період, який уточнюєте.

У складі звітної або звітної нової декларації можете уточнити показники декларації за один податковий період, що минув.

Якщо подаєте уточнюючу декларацію, у полях 02 та 03 такої декларації податковий (звітний) період та податковий (звітний) період, який уточнюєте, заповнюйте однаковими значеннями, що відповідають звітному (податковому) періоду, що уточнюєте.

Якщо виправляєте помилки за минулі звітні періоди у складі звітної (звітної нової) декларації, то залежно від обраної групи вкажіть правильні значення показників госпдіяльності за звітний (податковий) період, за який подаєте декларацію, у відповідних розділах з ІІ по ІV декларації, та визначте:

  • виправлені податкові зобов’язання по єдиному податку за звітний (податковий) період у розділі V декларації (рядки 08—14);
  • суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за минулі періоди, суму пені та штрафу (в розмірі 5% від суми збільшення) у розділі VІ Декларації (рядки 15—20).

Якщо виправлення робите в уточнюючій декларації, то залежно від обраної групи, зазначте правильні показники госпдіяльності за звітний (податковий) період, що уточнюєте у відповідних розділах з ІІ по ІV декларації, та визначте:

  • податкове зобов’язання за звітний (податковий) період, що уточнюєте, в розділі V декларації (рядки 08—14);
  • суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, суму пені та штрафу (в розмірі 3% від суми збільшення) у розділі VІ декларації (рядки 15—20).

ЗІР, категорія 107.01.07

 


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за несвоєчасну сплату єдиного податку

Несплата будь-якого податку – це штраф та пеня. Це може статися як усвідомлено, так і через допущену помилку, яка виявлена самостійно чи органом ДПС. Про наслідки несвоєчасної сплати єдиного податку, штрафи за несплату єдиного податку під час воєнного стану — у цьому огляді
87053

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2024 році
564720

Платник єдиного податку 2 група: умови перебування

ФОП 2 група досить вигідна через фіксовану величину податку, яка не залежить від обсягу доходу. Єдиний податок 2 група — які умови перебування на ній, що дозволено і заборонено, та новий ліміт групи — у консультації
432305

КВЕД для ФОП: як обрати

Що таке КВЕД для ФОП та чим загрожує здійснення діяльності за незареєстрованим КВЕД єдинникам і загальникам; скільки кодів КВЕД можна мати; які види діяльності можна ФОП-єдиннику; оренда і КВЕД у ФОП; як змінити КВЕД для ФОП; який КВЕД обрати IT-підприємцю (програмісту), майнеру чи торговцю криптовалютами – ці та інші питання у розкриємо у консультації
215628

Заява про застосування спрощеної системи оподаткування: як заповнити

Спрощена система вигідна тим підприємцям і підприємствам, які мають незначні витрати у порівнянні з доходами. На спрощеній системі сплачують єдиний податок. Для того, щоб отримати таку можливість, потрібна заява про застосування спрощеної системи оподаткування. Як заповнюється заява про застосування спрощеної системи оподаткування, коли, куди та як її подати, приклад заповнення заяви на спрощену систему оподаткування – усе це знайдете у консультації
145483