Як ФОП-єдиннику заповнити декларацію, якщо виявлено помилки по нарахованому єдиному податку?

774

Запитання

Як заповнити податкову декларацію платника єдиного податку, якщо ФОП виявив і самостійно виправив помилки з податкового зобов’язання по єдиному податку?

Відповідь

⚡ Усе про ФОП

Форма податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця затверджена наказом Мінфіну від 19.06.2015 № 578 (далі — декларація).

ФОП-єдинник першої — третьої групи може подавати декларацію як звітну (звітну нову), так і уточнюючу. При цьому в полі 01 робить відповідні відмітки.

Якщо подаєте звітну (звітну нову) декларацію, у полі 02 зазначайте звітний (податковий) період, за який її подаєте. Якщо у складі такої декларації уточнюєте показники минулих звітних періодів, то у полі 03 вкажіть звітний (податковий) період, який уточнюєте.

У складі звітної або звітної нової декларації можете уточнити показники декларації за один податковий період, що минув.

Якщо подаєте уточнюючу декларацію, у полях 02 та 03 такої декларації податковий (звітний) період та податковий (звітний) період, який уточнюєте, заповнюйте однаковими значеннями, що відповідають звітному (податковому) періоду, що уточнюєте.

Якщо виправляєте помилки за минулі звітні періоди у складі звітної (звітної нової) декларації, то залежно від обраної групи вкажіть правильні значення показників госпдіяльності за звітний (податковий) період, за який подаєте декларацію, у відповідних розділах з ІІ по ІV декларації, та визначте:

  • виправлені податкові зобов’язання по єдиному податку за звітний (податковий) період у розділі V декларації (рядки 08—14);
  • суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за минулі періоди, суму пені та штрафу (в розмірі 5% від суми збільшення) у розділі VІ Декларації (рядки 15—20).

Якщо виправлення робите в уточнюючій декларації, то залежно від обраної групи, зазначте правильні показники госпдіяльності за звітний (податковий) період, що уточнюєте у відповідних розділах з ІІ по ІV декларації, та визначте:

  • податкове зобов’язання за звітний (податковий) період, що уточнюєте, в розділі V декларації (рядки 08—14);
  • суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, суму пені та штрафу (в розмірі 3% від суми збільшення) у розділі VІ декларації (рядки 15—20).

ЗІР, категорія 107.01.07

 


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація платника єдиного податку: зразки заповнення

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для груп 1, 2 та 3 із заповненням додатка ЄСВ
227317

Єдиний податок: умови перебування

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2024 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником – у консультації
290024

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2024 році
579857

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування – це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
107645

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2095