Як ФОП-єдиннику заповнити декларацію, якщо виявлено помилки по нарахованому єдиному податку?

637

Запитання

Як заповнити податкову декларацію платника єдиного податку, якщо ФОП виявив і самостійно виправив помилки з податкового зобов’язання по єдиному податку?

Відповідь

⚡ Усе про ФОП: КВЕД, реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини

Форма податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця затверджена наказом Мінфіну від 19.06.2015 № 578 (далі — декларація).

ФОП-єдинник першої — третьої групи може подавати декларацію як звітну (звітну нову), так і уточнюючу. При цьому в полі 01 робить відповідні відмітки.

Якщо подаєте звітну (звітну нову) декларацію, у полі 02 зазначайте звітний (податковий) період, за який її подаєте. Якщо у складі такої декларації уточнюєте показники минулих звітних періодів, то у полі 03 вкажіть звітний (податковий) період, який уточнюєте.

У складі звітної або звітної нової декларації можете уточнити показники декларації за один податковий період, що минув.

Якщо подаєте уточнюючу декларацію, у полях 02 та 03 такої декларації податковий (звітний) період та податковий (звітний) період, який уточнюєте, заповнюйте однаковими значеннями, що відповідають звітному (податковому) періоду, що уточнюєте.

Якщо виправляєте помилки за минулі звітні періоди у складі звітної (звітної нової) декларації, то залежно від обраної групи вкажіть правильні значення показників госпдіяльності за звітний (податковий) період, за який подаєте декларацію, у відповідних розділах з ІІ по ІV декларації, та визначте:

  • виправлені податкові зобов’язання по єдиному податку за звітний (податковий) період у розділі V декларації (рядки 08—14);
  • суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за минулі періоди, суму пені та штрафу (в розмірі 5% від суми збільшення) у розділі VІ Декларації (рядки 15—20).

Якщо виправлення робите в уточнюючій декларації, то залежно від обраної групи, зазначте правильні показники госпдіяльності за звітний (податковий) період, що уточнюєте у відповідних розділах з ІІ по ІV декларації, та визначте:

  • податкове зобов’язання за звітний (податковий) період, що уточнюєте, в розділі V декларації (рядки 08—14);
  • суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання по єдиному податку у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, суму пені та штрафу (в розмірі 3% від суми збільшення) у розділі VІ декларації (рядки 15—20).

ЗІР, категорія 107.01.07

 

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

КВЕД для ФОП: як обрати

Що таке КВЕД для ФОП та чим загрожує здійснення діяльності за незареєстрованим КВЕД єдинникам і загальникам; скільки кодів КВЕД можна мати; які види діяльності можна ФОП-єдиннику; оренда і КВЕД у ФОП; як змінити КВЕД для ФОП; який КВЕД обрати IT-підприємцю (програмісту), майнеру чи торговцю криптовалютами – ці та інші питання у розкриємо у консультації
212433

Заява про застосування спрощеної системи оподаткування: як заповнити

Спрощена система вигідна тим підприємцям і підприємствам, які мають незначні витрати у порівнянні з доходами. На спрощеній системі сплачують єдиний податок. Для того, щоб отримати таку можливість, потрібна заява про застосування спрощеної системи оподаткування. Як заповнюється заява про застосування спрощеної системи оподаткування, коли, куди та як її подати, приклад заповнення заяви на спрощену систему оподаткування – усе це знайдете у консультації
140772

Єдиний податок 2024: умови перебування

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2024 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником – у консультації
280452

Податкова декларація платника єдиного податку 2024: зразки заповнення

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для І, ІІ та ІІІ груп, декларація 1, 2 та 3 група ЄП за новою формою разом із заповненням додатка ЄСВ
221925

Заява про відмову від спрощеної системи оподаткування: зразок заповнення

Якими можуть бути причини відмови від спрощеної системи оподаткування, у які терміни таку відмову можна зробити, якою є форма заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування та як її заповнити – у консультації
252